Charakterystyka rolet zaciąganych od dołu


Rolety zaciągane od dołu, nazywane również roletami typu „Duo” lub „Zebra”, są coraz popularniejsze wśród osób poszukujących nowoczesnego i funkcjonalnego sposobu zaciemnienia okien. W tym artykule opiszemy, czym dokładnie są te rolety i jakie mają zalety – choćby w porównaniu do tradycyjnych rolet materiałowych.

Czym są rolety zaciągane od dołu?

Rolety zaciągane od dołu to rodzaj rolet, które charakteryzują się specjalnym systemem prowadnic, umieszczonym u dołu tkaniny (dekoracja chowana jest do kasetki zamontowanej na dolnej części okna). Dzięki temu rozwiązaniu roleta może być regulowana w sposób bardziej precyzyjny, niż w przypadku tradycyjnych rolet, a ponadto pozwala na łatwe dostosowanie oświetlenia do indywidualnych potrzeb Użytkownika. Rolety zaciągane od dołu są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych i wzorach, dzięki czemu łatwo dopasować je do wystroju wnętrza.

Zalety rolet zaciąganych od dołu

Rolety zaciągane od dołu mają wiele zalet. Przede wszystkim pozwalają na dużo lepszą regulację oświetlenia w pomieszczeniu i mogą je całkowicie zaciemnić, bez konieczności korzystania z dodatkowych, tradycyjnych osłon okiennych (takich jak na przykład zasłony).

Kolejną zaletą rolet zaciąganych od dołu jest ich estetyka. Dzięki specjalnemu systemowi prowadnic, wyglądają bardzo nowocześnie i elegancko, a ponadto łatwo dopasować je do wystroju dowolnego pomieszczenia.

Inną zaletą rolet zaciąganych od dołu jest to, że są one łatwe w czyszczeniu. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką, aby pozbyć się kurzu i brudu, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na alergie.

Gdzie sprawdzą się rolety zaciągane od dołu?

Tak naprawdę – wszędzie. Szczególną korzyść z ich montażu odniosą jednak wszyscy, których mieszkania ulokowane są na parterze. Możliwość zasłonięcia od dołu szyby do połowy jej wysokości, zapewnia prywatność przed osobami, spacerującymi w pobliżu okien. Zwłaszcza, jeśli są one ulokowane tuż przy chodniku.

Rolety zaciągane od dołu sprawdzą się również w oknach wysokich bloków. Ich obsługa jest prosta, a możliwość regulacji światła pozwala na dużą swobodę w zakresie zaciemniania wnętrza latem czy rozjaśniania go jesienią i zimą.

W przypadku zainteresowania montażem rolet zaciąganych od dołu, serdecznie zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą firmą!

Współpraca

NASI KLIENCI