Co warto wiedzieć o roletach rzymskich?


Rolety rzymskie to jedne z najbardziej efektownych osłon okiennych dostępnych na rynku. Wprowadzają do wnętrza niepowtarzalny klimat, a jednocześnie dobrze spełniają swe podstawowe funkcje, takie jak ochrona pomieszczenia przed nadmiernym słońcem czy światłem ulicznych latarń.

Rolety rzymskie dodatkowo:

  • zapewniają prywatność domownikom
  • znakomicie prezentują się w przestrzeniach komercyjnych (biura, restauracje, kawiarnie, hotele, gabinety kosmetyczne itd.)
  • są łatwe w montażu
  • wykonane na wymiar idealnie przylegają do okna
  • podkreślają przytulny i zarazem elegancki charakter aranżacji
  • pasują do nowoczesnego oraz klasycznego wystroju wnętrza.

Ponadczasowy wygląd

Rolety rzymskie znakomicie prezentują się solo, ale z powodzeniem mogą być stosowane łącznie z zasłonami. Miękki, pięknie układający się materiał rolety będzie idealnym tłem dla „okiennych” dodatków i dekoracji – kwiatów doniczkowych, zapachowych świec, latarenek, lampek typu cotton balls czy dziecięcych zabawek.

Piękno rolety rzymskiej tkwi w materiale, z którego została wykonana. Tkanina musi być dobrej jakości. Tylko wtedy będzie się ładnie układać podczas zwijania/rozwijania. Rolety rzymskie marki MULTIROLETY to gwarancja najlepszego designu i starannie wyselekcjonowanych materiałów. Tkaninę rolety można w razie potrzeby uprać, usuwając kurz i wszelkie zanieczyszczenia.

Jak zamontować roletę rzymską?

Do wyboru mamy kilka opcji. Pierwszą jest montaż bezpośrednio na ramie okna. Wówczas tkanina przylega do szyby (z 3-4 centymetrowym dystansem). Druga możliwość to mocowanie rolety do ściany nad wnęką okienną. Takie rozwiązanie jest bardzo efektowne i umożliwia przesłonięcie całego okna, dlatego jeśli chcemy wyeksponować elementy dekoracyjne znajdujące się na parapecie, zdecydujmy się raczej na montaż rolety na ramie okna.

Trzecim sposobem montażu jest przymocowanie rolety do sufitu. Jest to praktyczne rozwiązanie, które ma wiele zalet. Elegancka tkanina „spływająca” od samego sufitu po parapet lub podłogę (w przypadku gdy przesłaniamy drzwi balkonowe) prezentuje się niezwykle stylowo. Co więcej, optycznie powiększa wnętrze i sprawia, że wydaje się ono wyższe.

Wbrew pozorom obsługa rolety rzymskiej nie sprawia żadnych problemów. Każdy model wyposażony jest w tradycyjny łańcuszek służący do zwijania/rozwijania rolety, a także specjalne sznurki za pomocą których można uzyskać piękne fałdy – tak charakterystyczne dla tego rodzaju osłon okiennych.

Dlaczego warto wybrać rolety rzymskie marki MULTIROLETY?

  • starannie dobieramy materiały – tkanina na roletę rzymską powinna być mocna, odporna na uszkodzenia, wystarczająco gruba, a równocześnie dająca się łatwo układać;
  • prezentujemy szeroki wybór kolorów i wzorów rolet;
  • jesteśmy terminowi i oferujemy atrakcyjne ceny.

Zapraszamy po więcej informacji i zachęcamy do kontaktu!

Współpraca

NASI KLIENCI