Czym kierować się przy wyborze osłony okiennej?


Wybranie odpowiedniej osłony okiennej wcale nie jest proste. Kiedyś królowały żaluzje aluminiowe – były one po prostu najpowszechniejsze i łatwo dostępne. Dziś wybierać można spośród całej gamy produktów, które zapewniają i prywatność i ochronę przed słońcem. Czym zatem kierować się przy wyborze osłony okiennej?

Funkcjonalność

To główna kwestia, którą należy rozważyć. Czy roleta lub żaluzja ma pełnić funkcję dekoracyjną czy przede wszystkim chronić przed ostrym słońcem? Osoby mieszkające w blokach/domach z oknami wychodzącymi na wschód, powinny przede wszystkim skupić się na aspekcie zminimalizowania światła, które w okresie letnim powoduje silne nagrzewanie pomieszczenia. W tym przypadku sprawdzą się rolety materiałowe (wykonane z grubszej tkaniny), ale też plisy i żaluzje.

Jeśli najważniejsze jest natomiast zabezpieczenie okien parterowych przed intruzami, to odpowiedź jest jedna – rolety zewnętrzne. Stanowią znakomite rozwiązanie antywłamaniowe, a jednocześnie chronią przed słońcem, hałasem dobiegającym z zewnątrz i, co równie ważne, są po prostu… ładne!

Estetyka

Wszyscy rozważający zakup osłony okiennej, która ma przede wszystkim pięknie się prezentować, mogą zawęzić pole poszukiwań do dwóch produktów: rolet rzymskich lub żaluzji drewnianych. Choć oczywiście chronią one przed słońcem, to jednocześnie pełnią rolę dekoracyjną – żaluzje drewniane sprawdzą się u wszystkich miłośników drewnianych mebli i paneli podłogowych, a rolety rzymskie zachwycą osoby, które chciałyby połączyć funkcje rolet i tradycyjnych zasłon.

Swoboda

Łatwe w obsłudze, proste w czyszczeniu, a w dodatku pozwalające na swobodne zakrywanie wybranej części okna? To zdecydowanie plisy. Ale dobrym rozwiązaniem mogą być także rolety – zarówno tradycyjne, jak i te „zaciągane od dołu„. Impregnowany materiał jest wyjątkowo odporny na zabrudzenia, a „operowanie” przygotowanymi na wymiar plisami i roletami, nie sprawia najmniejszych trudności.

 

W przypadku problemów z podjęciem decyzji, zachęcamy Państwa do kontaktu. Z przyjemnością podpowiemy jakie rozwiązanie byłoby dla Państwa najlepsze i która osłona okienna spełni w 100% Państwa oczekiwania!

 

Współpraca

NASI KLIENCI