Dekoracje okienne do zacienionych okien


Podstawową funkcją osłon okiennych jest ochrona mieszkania przed promieniami słonecznymi. Nie oznacza to jednak, że nie można ich wykorzystać również w tych lokalach, do których światło słoneczne dociera w niewielkim stopniu (zasłaniają je np. znajdujące się na wprost wysokie budynki lub drzewa). W takiej sytuacji warto rozważyć montaż rolet lub żaluzji ze względu na ich dodatkowe funkcje, jakimi są:

  • zapewnienie prywatności
  • dekoracja pomieszczenia

Mieszkanie, w którym i tak jest stosunkowo ciemno, można dodatkowo „rozświetlić”, montując w oknach jasne rolety materiałowe lub żaluzje w tzw. ciepłych kolorach. I wykorzystywać je tylko w sytuacji, w której szczególnie zależy nam na zachowaniu prywatności – przed ulicznym zgiełkiem czy wzrokiem sąsiadów z naprzeciwka.

Jakie osłony okienne sprawdzą się najlepiej?

W zacienionych oknach zamontować można szereg dekoracji okiennych, jakimi dysponuje firma MULTIROLETY. Najciekawszymi i najbardziej praktycznymi rozwiązaniami mogą być nie tylko wspomniane wcześniej rolety materiałowe i żaluzje, ale także:

  • rolety rzymskie (uchodzące za jedną z najbardziej eleganckich osłon okiennych)
  • plisy (pozwalające na zasłonięcie wybranej części okna, np. środkowej)
  • verticale (żaluzje pionowe)

Wszystkie wymienione wyżej dekoracje powinny być w jasnych kolorach (białym, delikatnym żółtym) lub bardziej jaskrawych (dodających pomieszczeniu ciekawych akcentów – np. różowym, zielonym). Ponieważ firma MULTIROLETY oferuje swoje produkty w wyjątkowo bogatej gamie kolorystycznej, każdy znajdzie wśród nich taką osłonę okienną, która będzie zarówno pasowała do wystroju pomieszczenia, jak i nie będzie powodowała wrażenia, że panuje w nim większy mrok.

Nasi konsultanci z przyjemnością udzielą Państwu porad w zakresie doboru osłony okiennej do zacienionych okien – wystarczy do nas napisać, zadzwonić lub po prostu odwiedzić naszą firmę. Wszelkie dane teleadresowe znajdą Państwo w zakładce KONTAKT.

Współpraca

NASI KLIENCI