Jak ochłodzić mieszkanie dzięki roletom?


Coraz wyższe temperatury sprawiają, że chronienie przed słońcem wnętrza mieszkania staje się koniecznością. Nie zawsze jednak zwykłe rolety materiałowe są w stanie sprostać zadaniu – zwłaszcza w blokach, których okna wychodzą na wschód i od wczesnego świtu „bombardowane” są przez promienie słoneczne. Wnętrze nagrzewa się bardzo szybko, a z ochłodzeniem go nie radzą sobie hurtowo wykupywane ze sklepów wentylatory.

Rolety zewnętrzne – alternatywa dla klimatyzacji

Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się w takiej sytuacji rolety zewnętrzne. Stanowią one bardzo skuteczną zaporę dla ciepła i utrzymują we wnętrzu przyjemny chłód. Lekko uniesione pozwalają przedostać się do pomieszczenia światłu, ale nie gorącemu powietrzu (które nie spowoduje tak silnego nagrzania pomieszczenia, jak w przypadku rolet materiałowych).

Takie rolety warto opuszczać już wieczorem i podnosić dopiero, gdy jest to konieczne – ułatwi to utrzymanie w mieszkaniu relatywnie niskich temperatur, które pożądane są zwłaszcza wieczorem. Warto pamiętać, że właśnie mieszkania wychodzące na wschód, nagrzewające się przez cały dzień, „trzymają” ciepło również po zachodzie słońca i zapadnięciu zmroku, co wielu osobom uniemożliwia zapadnięcie w spokojny sen.

Jeśli zatem szukają Państwo alternatywy dla wentylatorów czy klimatyzacji (która jest rozwiązaniem skutecznym, ale drogim – w dodatku nie zawsze możliwe jest jej zamontowanie), warto skontaktować się z przedstawicielem naszej firmy i porozmawiać o zaletach rolet zewnętrznych. Może się okazać, że właśnie to rozwiązanie przyniesie Państwu upragniony latem chłód i spokojny sen. Zapraszamy do kontaktu!

Współpraca

NASI KLIENCI