Jak ważne jest montowanie osłon okiennych na wymiar?


Wydawać by się mogło, że osłona okienna ma za zadanie pokryć szybę i to wystarczy do jej prawidłowego funkcjonowania. Centymetr więcej czy mniej to przecież bez znaczenia, prawda? Otóż nie! Mimo to wiele osób kupuje dekoracje okienne „na oko” lub po samodzielnym zmierzeniu okna. Miarka, ołówek i papier – a potem odwiedzenie marketu budowalnego i zakup osłony, której wymiary są najbliższe tym zanotowanym na kartce. I chociaż tego typu zakup może sprawdzić się na krótką metę, z czasem okazuje się, że takie rozwiązanie ma swoje wady.

Niedokładny pomiar

wpływa na funkcjonalność rolety. Większość produktów z ogólnodostępnych sklepów, można zamontować samodzielnie, ale brak im często elementów, które dekorację okienną utrzymują w miejscu. Zwykle rolety materiałowe są po prostu „obciążane” w ich dolnej części, ale brak prowadnic zamontowanych do okna sprawia, że pomimo wspomnianego obciążenia, roleta nie trzyma się równo. A gdy powieje silniejszy wiatr lub w mieszkaniu jest przeciąg, materiałowa płachta zaczyna się kołysać, co niweluje efekt zaciemniający i chroniący przed słońcem.

Plusem zakupu osłony w markecie jest niewątpliwie:

  • niższa cena;
  • możliwość montażu w ciągu jednego dnia (wystarczy wyprawa do sklepu i zakup rolety);
  • sprawdzenie, jak wybrana osłona prezentuje się w oknie.

Z czasem jednak można zauważyć, że materiał płowieje (większość rolet z marketów nie posiada kasetek, do których zwijana jest roleta). Na powierzchni osłony osadza się kurz, a utrzymanie jej w czystości może być kłopotliwe (wiele zależy od materiału, z którego została wykonana dekoracja – im tańsza, tym gorszej jakości jest z reguły materiał, a tym samym bardziej podatny na uszkodzenia czy przebarwienia).

Dekoracja okienna na wymiar

to zupełnie inna historia. Owszem, czas oczekiwania na osłonę jest dłuższy, ale za to zyskujemy pewność, że:

  • roleta będzie idealnie pasowała do okna;
  • będzie trzymać się zastosowanych „prowadnic”;
  • utrzymanie jej w czystości nie będzie problemem;
  • spełni wszystkie swoje funkcje.

Warto pamiętać, że pomiaru dokonują doświadczeni fachowcy, którzy od lat zajmują się projektowaniem i produkcją różnego typu osłon okiennych. Dzięki temu dekoracja będzie pasowała do okna idealnie. Kolejnym plusem skorzystania z profesjonalnej firmy jest bogactwo wzorów i kolorów – rolety materiałowe, rolety dzień noc czy plisy, łatwo dopasować do kolorystyki wnętrza. I co równie ważne – dbanie o profesjonalnie wykonaną dekorację okienną (o ile jest regularne), nie będzie stanowić problemu czy pochłaniać dużej ilości czasu. A sama osłona okienna posłuży nam przez lata, zachowując zarówno swoją funkcjonalność, jak i estetyczny wygląd.

Jeśli wahają się Państwo czy warto zainwestować w dekorację okienną na wymiar, zachęcamy do kontaktu. Nasi przedstawiciele chętnie przybliżą Państwu ofertę marki MULTIROLETY, umówią się na pomiar (nieodpłatny) i zaprezentują w czasie spotkania wzorniki materiałów. Będą też służyć fachową pomocą w zakresie doboru dekoracji, jak i sposobów jej pielęgnowania, by swój urok zachowała przez długie lata.

Współpraca

NASI KLIENCI