Na jaki kolor moskitiery się zdecydować?


Moskitiery to niezwykle skuteczne i praktyczne elementy pozwalające zabezpieczyć okna przed insektami. Jednocześnie dzięki nim możemy oddychać świeżym powietrzem i liczyć na przyjemny podmuch wiatru podczas upalnych dni. Każdy kto przeżył nocny atak komarów doceni atuty siatki na owady. Wiele osób zastanawia się jednak na ile będzie ona widoczna i czy nie popsuje aranżacji wnętrza. Na jaki kolor warto się zatem zdecydować?

Jak dopasować moskitierę?

W tym miejscu należy zaznaczyć, że odpowiednio dobrane siatki są praktycznie niezauważalne, a zatem nie wpływają w żaden sposób na wystrój pomieszczenia. Ich instalacja nie będzie zatem szczególnie odróżniać się od okna i nie zakłóci widoku oraz przyjemności jaką możemy czerpać z podziwiania np. natury znajdującej się na zewnątrz. Dopasowanie ramki nie jest szczególnie trudną sprawą, bowiem musi ona po prostu współgrać z ramą okna. Zagwozdka pojawia się jednak w przypadku koloru samej siatki do moskitiery. Obecnie na rynku dostępne są różne wersje kolorystyczne, choć największą popularnością cieszą się białe, czarne, szare i zielone modele. Który wariant sprawdzi się w konkretnym przypadku?

Białe siatki to najczęściej spotykane rozwiązanie, które ma oczywiście swoje wady i zalety. Większość osób decyduje się właśnie na nie, ze względu na uniwersalny charakter i dobre komponowanie się z praktycznie każdym kolorem elewacji oraz rolet. Kolejnym atutem jest doskonała przepuszczalność światła. Jest to szczególnie ważne jeśli moskitiera jest zainstalowana w pomieszczeniu, którego okna wychodzą na południe lub zachód. Wybierając ten odcień nie będziemy musieli obawiać się, że promienie słoneczne nie zostaną wpuszczone do pokoju. Jakie są minusy białych siatek? Z biegiem czasu widać na nich kurz, martwe owady oraz inne zanieczyszczenia. Niektóre modele mogą też żółknąć pod wpływem promieni słonecznych.

Kolejną opcją są czarne siatki. Wiele osób decyduje się na ich montaż na oknach wychodzących na północ lub w przypadku ciemnych elewacji. Będą dobrze komponować się z ciemnymi ramami oraz roletami. Trzeba jednak nastawić się na to, że taki odcień rzuca się w oczy. Choć na powierzchni nie będzie widać martwych owadów, jest szansa że zauważymy kurz i pyłki.

Na jakie kolory moskitiery można się jeszcze zdecydować?

Zielone siatki to znakomita opcja jeśli okna wychodzą na las, ogród lub park. W takim przypadku nie będą rzucać się w oczy. Istnieje jednak szansa, że będą odcinać się na tle ramy okna. Obecnie sporą popularnością cieszą się też szare wersje. Dla wielu osób jest to optymalne rozwiązanie, ze względu na ich neutralny charakter. Z jednej strony przepuszczają dużo promieni słonecznych, zaś z drugiej mniej widać na nich zanieczyszczenia. Co więcej prezentują się dobrze przez długi czas po zamontowaniu.

Jak widać, trudno jednoznacznie określić jaki kolor siatki jest najlepszy. Warto kierować się tym, który odcień jest najbardziej dyskretny i najlepiej komponuje się z ramą okna, elewacją, roletami oraz widokiem za oknem. Oprócz tego dobrze jest wziąć pod uwagę strony świata. W przypadku okien wychodzących na północ lub wschód można zainwestować w ciemniejsze modele, z kolei do okien od strony południowej i zachodniej lepiej sprawdzą się jaśniejsze wersje. Wyżej wymienione odcienie to oczywiście tylko część wariantów dostępnych na rynku. Ciekawą opcją są też przezroczyste moskitiery, które można łatwo dopasować do wymienionych wyżej elementów.

Współpraca

NASI KLIENCI