Nadzieja na lepszy rok… dzięki aranżacjom okiennym?


Rok 2020 z pewnością wiele osób z całego świata zapamięta na długo. To trudnych 12 miesięcy, które odmieniło życie milionów – a także sam sposób postrzegania życia. Obowiązkowe ograniczenia, zredukowane kontakty z rodziną i przyjaciółmi, „zamknięcie w czterech ścianach”. Rok 2021 rozpoczęliśmy tak, jak zakończyliśmy poprzedni. Ale możemy coś zmienić – dla swoich bliskich i dla samych siebie.

Z uwagi na konieczność spędzania w domu większej ilości czasu – pracy zdalnej, opieki nad dziećmi czy rodzicami lub dziadkami – nasz świat uległ znacznemu ograniczeniu do przestrzeni, w której spędzamy niemal 24 godziny na dobę (pomijając wyjście na niezbędne zakupy). Tak gwałtowna zmiana i równie gwałtowne ograniczenie swobody, niepokój o przyszłość oraz zdrowie własne i najbliższych, mogą doprowadzić do rozwoju depresji i stanów lękowych. Mówią o tym nie tylko psychologowie czy socjolodzy – problem ten poruszają także, co może zaskakiwać, eksperci od dekoracji wnętrz. I podpowiadają co zrobić, by zredukować stres, a „cztery ściany” zamienić w miejsce sprzyjające pozytywnemu spoglądaniu w przyszłość.

Kolory zbawienne dla naszej psychiki

Delikatna zieleń od dawna kojarzy się ze spokojem i nadzieją. Jednak specjaliści od aranżacji wnętrz zwracają uwagę na jeszcze dwa kolory, z których pierwszy może być dla wielu zaskakującym wyborem. Szarość – według ekspertów – pozwala na silniejsze wyrażenie siebie i podkreślenie własnej indywidualności. Jak przekonują specjaliści jednej z popularnych marek kreujących palety kolorystyczne, szarość podkreśla naszą wewnętrzną potrzebę bycia „zauważonym, widzialnym, rozpoznawalnym, wysłuchanym”. To także kolor – co ważne w przypadku aranżacji wnętrz – który łatwo połączyć z innymi.

Kolejnym zapowiadanym przez ekspertów hitem na 2021 rok, jest „słoneczny żółty”, który automatycznie kojarzy się z delikatnymi promieniami słońca, ciepłem, bezchmurnym niebem – a tym samym z pozytywnym myśleniem i nadzieją.

Osłony okienne na trudne czasy

powinny być odpowiednie do naszych wewnętrznych potrzeb. Zmiana rolety czy żaluzji nie wiąże się z kosztami, na które pozwolić sobie mogą wyłącznie osoby zamożne. To luksus dostępny niemal dla każdego – a może działać na naszą korzyść. Możliwość zmiany swojego otoczenia (w którym spędzamy więcej czasu, niż kiedykolwiek wcześniej), to jednocześnie wprowadzenie w życie nadziei na zmiany sięgające poza nasz pokój, mieszkanie czy dom. Osłona okienna, na którą spoglądamy wielokrotnie w ciągu doby, zapewnić nam może spokój, przypomnieć o bezpieczeństwie
i o intymności. A te kwestie są ważne zwłaszcza w obecnych, nieprzewidywalnych czasach.

Z pomocą MULTIROLET

zmiana osłony okiennej jest prosta. Wystarczy zapoznać się z naszą ofertąrealizacjami, aby wybrać taki rodzaj osłony okiennej, na którą zwyczajnie „miło się nam patrzy”. Kontakt telefoniczny lub mailowy z pracownikami naszej firmy, zaowocuje nieodpłatną konsultacją, pomiarem okien i wyceną, a w przypadku decyzji o zakupie – także montażem zaprojektowanej specjalnie dla Państwa osłony okiennej. Wszystko to z zachowaniem obowiązujących norm bezpieczeństwa, profesjonalną obsługą i udzieleniem gwarancji na zakupiony produkt.

Współpraca

NASI KLIENCI