Osłona okienna a „klimat” wnętrza


Choć wydawać by się mogło, że osłony okienne nie wpływają w dużym stopniu na aranżację pomieszczenia, to dzięki ich odpowiedniemu wykorzystaniu można wiele zmienić – sprawić, by „chłodny” pokój stał się nieco bardziej przytulny, albo po prostu go „ożywić”.

Przytulne pomieszczenie

Zbyt „surowy” czy minimalistyczny wystrój wnętrza może sprawić, że przebywanie w nim nie będzie sprawiało zbyt dużej przyjemności. Ciemne meble, nawet w połączeniu z białymi ścianami, wprowadzą do pokoju mrok. Podobnie minimalizm – niewielka liczba mebli, ściany pozbawione obrazów czy fotografii również sprawiają, że wnętrze wydaje się „chłodne”. Pomóc może zamontowanie w oknie rolety rzymskiej, która jest nie tylko elegancka, ale której wykonanie znacznie wpłynie na postrzeganie pomieszczenia i przez domowników i przez gości. Do ciemnych mebli pasować będzie także roleta materiałowa – również w połączeniu z np. zasłonami (takie połączenia stają się coraz bardziej modne!).

Jak „ożywić” pokój dzięki dekoracji okiennej?

Jasne meble z pewnością nie powodują, że wnętrze wyda się mroczne, ale mogą wymagać dodatkowych elementów aranżacji, które sprawią, że pokój zyska nowy charakter. Żaluzje drewniane, rolety materiałowe w pastelowych kolorach, to zdecydowanie dobry wybór! W sypialni lub w pokoju dziecka, można także wykorzystać rolety z wzorami – bardziej stonowanymi w przypadku sypialni, natomiast w pokoju dziecięcym – choćby z motywami żaglówek czy kolorowych postaci z bajek.

Nie lekceważmy osłon okiennych 😉

Tak, jak kolorowa narzuta na tapczanie może wprowadzić do wnętrza nieco więcej „ciepła”, tak samo odpowiednio dobrana żaluzja lub roleta może rozświetlić wnętrze i nadać mu przytulny klimat.

Współpraca

NASI KLIENCI