Osłona okienna na czas pandemii


W okresie pandemii jesteśmy wręcz „torpedowani” informacjami i zaleceniami, które mają uchronić nas przed zarażeniem koronawirusem. Warto zdawać sobie jednak sprawę, że dbanie o czystość i dezynfekcję naszego mieszkania, to także znakomita ochrona przed innymi wirusami i bakteriami, mogącymi negatywnie wpłynąć na zdrowie nasze i naszych najbliższych. Dobrze jest zatem zadać sobie pytanie – jaka osłona okienna jest najłatwiejsza w pielęgnacji, której głównym celem jest dezynfekcja?

Osłony okienne odporne na środki dezynfekujące

to przede wszystkim żaluzje aluminiowe. Mamy z nimi styczność niemal codziennie, regulując za pomocą łańcuszka nasłonecznienie pomieszczenia. Jak wiemy, zarazki łatwo przenoszą się z naszych dłoni na inne powierzchnie – w tym na osłony okienne. Solidnie wykonane żaluzje aluminiowe pozwalają na stosunkowo łatwe czyszczenie przy użyciu nawet silniejszych detergentów, które na rolecie materiałowej mogłyby zostawić przebarwienia. Jeśli zatem często dotykamy naszych osłon okiennych, żaluzje aluminiowe to dobry wybór – nie tylko na czas pandemii.

Co z roletami materiałowymi i plisami?

Jak pokazują badania, do usunięcia wirusów z różnych powierzchni (w tym naszych rąk!) wystarczą podstawowe środki czystości. Zanim jednak przystąpimy do spryskiwania lub namydlania delikatnych materiałów z jakich wykonane są rolety czy plisy, sprawdźmy na niewielkim obszarze efekty ich działania. Możemy też wspomóc się delikatnymi środkami czyszczącymi, które nie zawierają spirytusu – specjalnymi ściereczkami nasączonymi środkiem myjącym czy tzw. magicznymi gąbkami, dostępnymi w większości drogerii.

Jeśli jednak obawiamy się, że nasze działania mogą zaszkodzić osłonom okiennym i sprawić, że zostaną one uszkodzone, najlepiej jest skontaktować się z producentem rolet/żaluzji, zamontowanych w naszym mieszkaniu. Konsultacja z fachowcami sprawi, że będziemy spokojni nie tylko o czystość osłon okiennych, ale też o ich estetyczny wygląd. Wszystkich z Państwa, których nurtują powyższe pytania, a są Klientami naszej firmy, zachęcamy do kontaktu i ustalenia, które ze środków możemy bezpiecznie stosować w przypadku naszych osłon okiennych.

Współpraca

NASI KLIENCI