Osłony okienne na każdą pogodę


Wśród rolet i żaluzji można wyodrębnić wiele ich rodzajów i choć zdecydowana większość z nich sprawdza się przede wszystkim latem, to przy „zawirowaniach” pogodowych, coraz bardziej charakterystycznych dla naszego kraju, prym wiodą rolety zewnętrzne. Zwykle pisaliśmy o ich zaletach, które wyraźniej można dostrzec zimą (przy bardzo niskich temperaturach) i latem (przy upałach). Ale nie da się ukryć, że są one znakomitym rozwiązaniem także w sytuacji, gdy mamy do czynienia z bardzo zmienną pogodą – jak bieżącego lata.

Skoki temperatur (nawet o 10 stopni Celsjusza na dobę) dają się we znaki nie tylko meteopatom. Charakterystyczne dla „niespokojnego” lata są również wichry, burze i gradobicia. W takim wypadku zwykła roleta czy żaluzja nie zapewni nam ani ciszy, ani termicznej izolacji mieszkania. I tu wkracza osłona okienna do zadań specjalnych, czyli właśnie roleta zewnętrzna. Dzięki niej możemy regulować nie tylko nasłonecznienie wnętrza (w tym wypadku sprawdza się dostatecznie dobrze osłona tradycyjna), ale także panującą w nim temperaturę. Co ważne, może ona stanowić dodatek do posiadanej już przez nas rolety materiałowej, żaluzji czy plis i wykorzystywać możemy ją zgodnie z bieżącymi potrzebami.

Wszystkich, którzy posiadają już zamontowane w oknach osłony z materiału, drewna lub aluminium, ale chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o połączeniu tego rozwiązania z roletą zewnętrzną, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Z przyjemnością wyjaśnimy jak i kiedy korzystać z zalet rolet zewnętrznych i pomożemy w podjęciu decyzji o tym czy warto połączyć ją z istniejącymi już elementami osłon okiennych.

Współpraca

NASI KLIENCI