Osłony okienne w czasach nieprzewidywalnej pogody


Globalne ocieplenie jest przedmiotem dyskusji – niektórzy traktują je niezwykle poważnie, inni wręcz przeciwnie. Bez względu jednak na poglądy poszczególnych grup nie da się ukryć, że w ostatnich latach pogoda stała się dosyć nieprzewidywalna. Zazwyczaj krótkie i ciepłe zimy, wiosny błyskawicznie przechodzące w lato – długo by wymieniać. Jak zatem poradzić sobie z doborem dekoracji okiennych w sytuacji nieobliczalnej pogody?

Najlepszy wariant

to połączenie kilku osłon okiennych. Dekoracyjnych, moskitier i rolet zewnętrznych. Przy ich wykorzystaniu żadne anomalie na zewnątrz nie będą nam straszne. Jednak nie każdego stać na to, by z takiego wariantu skorzystać. Co zatem robić?

Oszczędność i uniwersalność

W sytuacji, w której konieczne jest szczególne dbanie o domowy budżet, najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na współczesne rolety materiałowe. W zależności od potrzeb można wybrać rolety podgumowane (w ciemniejszych kolorach), które sprawdzą się oknach wychodzących na wschód i na południe. Ciemniejsze kolory (np. ciemnej purpury) dobrze poradzą sobie także w oknach „zachodnich”, a jasne rolety wykorzystać można w oknach „północnych”.

Decydując się na rolety materiałowe zachowujemy nie tylko estetykę (każde okno posiada dekorację tego samego rodzaju), ale także na wygodę użytkowania. I, nie ukrywajmy, jesteśmy w stanie zaoszczędzić. Do takiego kompletu możemy z czasem dodać rolety zewnętrzne (w kluczowych pomieszczeniach), a także moskitiery. Nie musimy robić tego jednak od razu, a wydatki na kolejne osłony rozłożyć w czasie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasze mieszkanie będzie zabezpieczone przed słońcem (ale w pewnym stopniu także przed chłodem – rolety podgumowane), nie zablokujemy dostępu do wnętrza światła naturalnego i, bez względu na pogodę, będziemy w stanie swobodnie zarządzać dostępem światła do naszego mieszkania czy domu.

Jeśli mają Państwo wątpliwości jak najlepiej wykorzystać dekoracje okienne w przypadku konkretnego lokalu, zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy i umówienie się na niezobowiązujące spotkanie. Bez podpisywania umów czy jakichkolwiek opłat, nasi eksperci doradzą rozwiązania, które nie tylko pozwolą zabezpieczyć okna przed nieobliczalną pogodą, ale także nie nadwyrężyć domowego budżetu.

Współpraca

NASI KLIENCI