Rodzaje materiałów dla rolet – czym się różnią?


Dostępne w ofercie naszej firmy rolety materiałowe, różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale także zastosowaniem i funkcjonalnością. Wyjaśniamy, na czym polegają te różnice!

Wybierając roletę materiałową, wiele osób kieruje się przede wszystkim kolorystyką (tak, by pasowała ona do ogólnej aranżacji wnętrza) bądź umieszczonymi na niej motywami (na przykład kolorowe rysunki – do pokoju dziecka, stonowane lub awangardowe – do salony czy sypialni). Jest jednak jeszcze jeden, bardzo istotny aspekt, na który należy zwrócić uwagę. To rodzaj materiału!

Transparentne, zaciemniające…?

No właśnie – wybierając roletę materiałową warto zastanowić się, czemu będzie ona służyć. Jeśli jej rola sprowadzać się ma wyłącznie do funkcji dekoracyjnej, a ochrona przed promieniami słonecznymi schodzi na dalszy plan, można zdecydować się na materiał transparentny. Jest on delikatny i przepuszcza zdecydowaną większość światła, docierającego do pomieszczenia. To dobry wybór również dla wszystkich, którzy (poza estetyką), chcą zadbać o nasłonecznienie pokoju – tak usytuowanego, że jego okna zasłaniane są przez pobliskie zabudowania czy znajdującą się na zewnątrz dużą ilość zieleni. Zbyt gruby materiał rolety mógłby sprawić, że po jej opuszczeniu, w pokoju panowałby mrok.

Materiały zaciemniające

Gwarantują bardzo wysoką ochronę przed słońcem. Tego rodzaju materiały są zdecydowanie grubsze, „podgumowane” i zapewniające niemal całkowitą nieprzepuszczalność światła. Idealne do okien wychodzących na wschód (które latem powodują, że cały pokój szybko się nagrzewa) oraz do okien zamontowanych na strychach i poddaszach.

Warto wspomnieć, że gruby materiał wcale nie musi oznaczać mniej estetycznej rolety. Wszystkie materiały naszej firmy są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej i są po prostu „miłe dla oka”.

„Coś pomiędzy”…

Trzeci rodzaj materiału, jaki wykorzystywany jest w naszych roletach okiennych, to „średnio zaciemniający”. Jest on najpopularniejszy – po opuszczeniu rolety do pomieszczenia wciąż przedostaje się światło, ale nie jest one rażące dla oczu. Z dużym powodzeniem tego rodzaju materiały wykorzystywane są we wszystkich rodzajach okien, choć w niektórych zdecydowanie lepiej sprawdziłyby się te, opisane powyżej.

Jeśli nie są Państwo pewni, jaki rodzaj materiału wybrać, zachęcamy do skonsultowania się z naszym przedstawicielem, który chętnie odpowie na wszystkie Państwa pytania.

Współpraca

NASI KLIENCI