Rolety rzymskie i ich zalety


Ten rodzaj osłon okiennych jest coraz bardziej popularny w naszym kraju. Obsługując Klientów m.in. w mieście Łódź, dostrzegamy rosnące zainteresowanie właśnie roletami rzymskimi. Czym one jednak dokładnie są? Czym różnią się od pozostałych rolet i skąd ta rosnąca popularność draperii (alternatywna nazwa tego produktu) w Polsce?

Mówiąc krótko: rolety rzymskie to dekoracje okienne posiadające po prostu wiele zalet. Nie tylko spełniają swoją podstawową rolę jaką jest zaciemnienie pomieszczenia, ale są też niezwykle praktyczne – intuicyjne w obsłudze i łatwe w czyszczeniu!

Jak działa roleta rzymska?

Tkanina rolety została „przetkana” niewielkimi, plastykowymi rurkami, mającymi na calu jej obciążenie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, jako jedyne rolety, draperie składają się w charakterystyczne „fałdy” – dlatego są tak rozpoznawalne i również z tego względu bardzo łatwo odróżnić je od innych dekoracji okiennych.

Funkcjonalność….

Roletę rzymską zamontować można zarówno do ramy okiennej, jak równię do sufitu lub ściany. To sprawia, że łatwo jest wykorzystać ją w dowolnym pomieszczeniu: salonie, biurze, pomieszczeniu gospodarczym i w wielu innych. Tkaninę łatwo jest zdjąć w celu np. wyczyszczenia, do którego potrzeba niewiele – delikatna gąbka, woda z mydłem, ściereczka. Czyszczenie nie wymaga czasu ani wysiłku i jest to kolejna zaleta draperii.

Z jakiej tkaniny wykonana jest roleta rzymska?

Tak naprawdę to Państwo decydują o tkaninie, z jakiej powstanie dla Państwa tego rodzaju dekoracja okienna. Może to być kryształowo przejrzyste lub półprzezroczyste płótno. Wszystko zależy od tego czy roleta ma chronić przed słońcem czy też przede wszystkim stanowić funkcję dekoracyjną. Nasz wzornik kolorów pozwoli wybrać taką barwę tkaniny, która będzie idealnie komponowała się z kolorami ścian w pomieszczeniu, w którym zostanie zamontowana.

Poniżej znajdą Państwo kilka przykładowych zdjęć rolet rzymskich firmy MULTIROLETY.

Zdjęcia rolet rzymskich w naszej galerii.

Jak zawsze zachęcamy do komentowania naszych wpisów i zadawania związanych z nimi pytań – z przyjemnością udzielimy odpowiedzi. Zapraszamy również do kontaktu z naszą firmą, której przedstawiciele chętnie odpowiedzą na dodatkowe pytania odnośnie draperii oraz kwestii związanych z ich montażem.

Współpraca

NASI KLIENCI