Rolety zaciągane od dołu


Ten rodzaj osłon okiennych jest połączeniem zwykłych rolet materiałowych z plisami. Rolety zaciągane od dołu umieszczone są w kasetce zamontowanej na dole okna i, jak sama nazwa wskazuje, nie opuszcza się ich na szybę z góry, lecz „wysuwa” z dołu.

Dlaczego warto?

Można się zastanawiać czemu służyć może takie nietypowe rozwiązanie (większość z nas przyzwyczaiła się do tego, że roleta czy żaluzja zamocowana jest na górze okna). Ale warto pamiętać, że osłony okienne mają nie tylko chronić przed nasłonecznieniem, ale zapewniać swoim użytkownikom prywatność. A przecież wiele okien parterowych (zarówno w kamienicach, jak i w wielu blokach) „wychodzi” wprost na ulicę – często sąsiaduje z chodnikami, po których przez niemal całą dobę poruszają się przechodnie.

Wielu z nich, mijając okno znajdujące się na poziomie ich twarzy, odruchowo zagląda do wnętrza pomieszczenia, „odzierając” z prywatności jego mieszkańców. Zasłonięcie okna tradycyjną roletą czy żaluzją rozwiązałoby problem „podglądaczy”, ale jednocześnie ograniczyłoby całkowicie dostęp do wnętrza promieniom słonecznym.

I właśnie w takich sytuacjach idealne rozwiązanie stanowi roleta zaciągana od dołu. Pozwala ona ukryć wnętrze przed przechodniami, a jednocześnie pozostawić górną część okna odsłoniętą na tyle, by w pokoju nie panował mrok, lecz by był on odpowiednio nasłoneczniony – zgodnie z preferencjami mieszkańców.

Rodzaje systemów zaciągania od dołu

Rolety zaciągane od dołu to system prosty w obsłudze i wygodny, a w dodatku posiadający kilka wariantów:

  • z kasetką umieszczoną na dole okna
  • z kasetką umieszczoną u góry okna (tak, jak w przypadku tradycyjnych rolet)
  • z dwiema kasetkami – u góry i u dołu

Dodatkowo system można wyposażyć w tzw. hamulec, który dodatkowo ułatwia korzystanie z rolety.

Jeśli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji na temat rolet zaciąganych od dołu, sposobu ich obsługi lub po prostu byliby Państwo zainteresowani zamontowaniem ich w swoich oknach, prosimy o kontakt!

Współpraca

NASI KLIENCI