Rolety zewnętrzne a inne dekoracje okienne


Roleta zewnętrznaCzy w sytuacji, w której w oknie zamontowana jest już osłona okienna, warto inwestować w roletę zewnętrzną? Czy jest ona potrzebna? Czy „nie oszpeci” okna? W tym wpisie odpowiemy na powyższe pytania i rozwiejemy wszelkie związane z nimi wątpliwości!

Montowanie osłon, które mają na celu ochronę wnętrza przed słońcem, jest w dzisiejszych czasach standardem. Użytkownicy chętnie wymieniają też zużyte przez lata tradycyjne żaluzje aluminiowe na bardziej nowoczesne rozwiązania – takie jak choćby rolety dzień-noc czy plisy. Dekoracje te nie tylko stanowią element aranżacji wnętrza, ale bardzo dobrze chronią je przed nasłonecznieniem. Nie sprawdzają się natomiast w okresie jesieni i zimy. Owszem, nadal pozwalają użytkownikom na ochronę pomieszczenia przed promieniami słonecznymi, jednak nie zapewniają ochrony przed silnym wiatrem, nie ułatwiają też utrzymania ciepła w pomieszczeniu. A rolety zewnętrzne (nadal kojarzące się przede wszystkim z rozwiązaniem antywłamaniowym), pozwalają na uniknięcie tego typu problemów!

Dodatkowa ochrona

Współczesne rolety zewnętrzne nie odstraszają „masywnością” i są łatwe w obsłudze. Estetyczne wykonanie i duży wybór kolorów dla tych osłon sprawia, że z zabezpieczenia przed włamywaczami stają się jednocześnie elegancką dekoracją dla każdego okna. Co ważne – można montować je bez względu na to czy w oknie zainstalowana jest już inna osłona (taka jak np. roleta materiałowa czy żaluzje).

Dzięki swojej konstrukcji rolety zewnętrzne stanowią znakomite uzupełnienie pozostałych osłon okiennych, które swoją rolę najlepiej spełniają latem. Tymczasem roleta zewnętrzna to rozwiązanie idealne na jesień i zimę. Chroni przed wiatrem, zatrzymuje ciepło w pomieszczeniu (pozwalając tym samym na redukcję kosztów ogrzewania), zapewnia dodatkową prywatność (zatrzymując dźwięki dochodzące z ulicy). Łatwa obsługa to kolejny atut – wyposażona w mechanizm, który zwija i rozwija roletę, zapewnia wygodę i oszczędność czasu poświęcanego na samodzielne podnoszenie i opuszczanie osłony.

Czy zatem warto inwestować w roletę zewnętrzną? Jak najbardziej! Wszystkich zainteresowanych zamontowaniem tej osłony okiennej, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.

Współpraca

NASI KLIENCI