Rozjaśnianie mieszkania dzięki osłonom okiennym


W okresie jesieni i zimy do mieszkań i domów trafia znacznie mniej naturalnego światła, niż ma to miejsce wiosną czy latem. Największy problem z brakiem nasłonecznienia mają mieszkańcy bloków, których okna wychodzą na stronę północną. Nawet w najbardziej słonecznych okresach, wnętrza ich mieszkań są zacienione.

Jasne dekoracje okienne

są w stanie, w dużym stopniu, rozwiązać ten problem. Stawiając na jasne kolory lub niemal transparentne rolety, wnętrze staje się bardziej przytulne i sprawia wrażenie rozświetlonego. W połączeniu z jasnym kolorem ścian i mebli (oraz dodatków takich jak jasny dywan czy roślinność), można sprawić, że ciemny pokój nabierze kolorów. Należy przy tym jednak ostrożnie stosować dodatki, np. wysokie rośliny nie powinny stać na parapecie (zasłonią one wówczas znaczną przestrzeń okna), a zbyt duża ilość tzw. ozdobników, może optycznie zmniejszyć pomieszczenie. Lepiej zatem zrezygnować z dużych obrazów na ścianach czy pięknych, ale przesadnie szerokich żyrandoli.

Rolety, żaluzje czy plisy?

W mieszkaniach z okienną wystawą na północ, najlepiej sprawdzą się dowolne rolety (materiałowe, dzień-noc, rzymskie) oraz plisy. Można dzięki nim zasłonić wybrany fragment okna, a dodatkowo dostępne są one w potężnej gamie kolorystycznej. Nie tylko nadadzą wnętrzu klimat, ale też dopełnią jego aranżację. Dzięki temu w zimie (kiedy – przy założeniu, że jest słonecznie – światłem możemy cieszyć się zaledwie około 8 godzin) mieszkanie nie będzie wydawało się ciemne i ponure.

A jest z czego wybierać! W ofercie naszej firmy znaleźć można wiele wariantów kolorystycznych dla każdych z wymienionych wcześniej osłon, co pozwala na stworzenie całkowicie unikatowego wnętrza, które będzie cieszyć oczy o każdej porze roku.

Współpraca

NASI KLIENCI