Współczesne dekoracje okienne


to tradycja w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami. Na rynku pojawiają się osłony okienne bazujące na sprawdzonych już rozwiązaniach, ale dodatkowo wyposażone w najnowszą technologię. I nie chodzi tylko o możliwość sterowania roletą zewnętrzną za pomocą pilota!

Przyszłość w naszych domach

Rozwiązania, które możemy kojarzyć głównie z filmów science-fiction, są już często dostępne w firmach produkujących osłony okienne czy zajmujących się tworzeniem tzw. inteligentnych domów. Współczesna technologia pozwala na wykorzystywanie materiałów, które odbijają światło słoneczne (jak np. refleksole) i redukują nagrzewanie się pomieszczenia. Niektóre z osłon okiennych wyposażone są również w inteligentne czujniki wykrywające stopień nasłonecznienia. Jeśli jest zbyt intensywny, Użytkownik nie musi reagować. Roleta materiałowa czy żaluzja, sama dostosuje się do warunków zewnętrznych i zakryje lub odsłoni okno!

Fotowoltaika w dekoracjach okiennych?

To kolejne rozwiązanie, które można znaleźć wśród innowacji na rynku osłon okiennych. Wyposażone w elementy fotowoltaiki dekoracje, pobierają energię słoneczną i wykorzystują ją do zasilania… samych siebie! Naładowane akumulatory pozwalają dekoracji na automatyczne zwijanie czy rozwijanie się, ewentualnie na dostosowanie się do opcji ustalonych przez Użytkownika. Tak, jak w tzw. inteligentnych domach, można z góry ustalić włączanie się klimatyzacji czy gaszenie świateł, tak samo można zaprogramować osłony okienne.

Większe bezpieczeństwo

Współczesne dekoracje okienne nie tylko wpływają na wygodę użytkowania, ale podnoszą także poziom bezpieczeństwa. Istnieją modele, które wyposażone są w specjalne czujniki wykrywające gwałtowne szarpanie osłoną lub próby jej zniszczenia. Informacja o takim incydencie natychmiast jest przekazywana na telefon użytkownika co sprawia, że przy próbach włamania (np. przez okno parterowe), może on natychmiast podjąć działania.

Innowacjom nie ma końca

Rolety z własnym nadrukiem, a nawet wykonane z materiałów wyświetlających różnego rodzaju fotografie (niemal jak ramki na zdjęcia, wyświetlane na ekranie urządzenia), to rozwiązania, które na Zachodzie zaczynają zyskiwać coraz większą popularność. Biorąc pod uwagę fakt, jak szybko następuje rozwój technologii, można przyjąć, że świat osłon okiennych za 10 lat, „przegoni” nawet najbardziej pomysłowe rozwiązania z dzieł science-fiction.

Współpraca

NASI KLIENCI