Zabezpieczenie mieszkania przed zimą


Istnieje wiele sposobów na zatrzymanie ciepła wewnątrz pomieszczenia. Najczęściej „ucieka” ono przez szpary pod drzwiami, a także przez nieszczelne okna. O ile pod drzwi można podłożyć specjalne podkładki lub nawet zwinięty koc, o tyle w przypadku nieszczelności okien może pojawić się kłopot.

Jak radzić sobie z nieszczelnymi oknami?

Sposobów jest kilka. Można je dodatkowo wzmocnić dodatkowymi uszczelkami (przy czym powinny być one zamontowane przez fachowców, aby uniknąć problemu w postaci problemu z domknięciem okna). Niektórzy decydują się też na piankę uszczelniającą – jednak i w tym przypadku pracę powinien wykonać specjalista. W przeciwnym razie może się okazać, że nadmierna jej ilość będzie szpecić okno nie tylko w okresie jesieni i zimy, ale przez cały rok.

Najlepszą inwestycją są w tym przypadku rolety zewnętrzne

zapewniające zatrzymanie ciepła w domu czy mieszkaniu. Warto jednak po ich zamontowaniu kontrolować temperaturę pomieszczenia. Jeśli rolety zapewniają temperaturę optymalną, dobrze jest zmniejszyć dogrzewanie przez kaloryfery. Nie tylko zaoszczędzimy dzięki temu rozwiązaniu, ale unikniemy też problemów z wysuszaniem powietrza w domu. Suchym powietrzem trudniej się oddycha, a wysuszona śluzówka gardła i nos może utrudnić walkę z chorobami sezonowymi (atakującymi głównie górne drogi oddechowe).

Przed montażem warto też omówić ze specjalistą (który przyjedzie wykonać pomiar okien), w których pomieszczeniach kluczowe jest zamontowanie rolet zewnętrznych. Dzięki temu zatrzymamy ciepło tam, gdzie przebywamy najczęściej. Montowanie tego rodzaju osłon we wszystkich oknach może okazać się zbędne i prowadzić do niepotrzebnych wydatków.

Specjalista doradzi też kiedy całkowicie zasłaniać okna roletami zewnętrznymi, nie tylko zimą, ale także latem. W okresie wysokich temperatur panujących na zewnątrz, rolety zewnętrzne powstrzymają gorące powietrze, tym samym zapewniając przyjemnych chłód w mieszkaniu.

Co z estetyką?

Współczesne rolety zewnętrzne dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu nie tylko spełniają swoje podstawowe funkcje, ale też dobrze prezentują się w oknach. Dodatkowo ich obsługa jest prosta – za unoszenie i opuszczanie rolet odpowiedzialny jest mechanizm, którym sterować można za pośrednictwem pilota. Nie tracimy dzięki temu sił podczas korzystania z rolety.

Inwestycja, która się zwróci

Zamontowanie rolet zewnętrznych w kluczowych pomieszczeniach pozwoli na zaoszczędzeniu na rachunkach, tak w okresie jesieni i zimy, jak i upalnego lata. Dogrzewanie mieszkania piecykami elektrycznymi czy schładzanie go wentylatorami, nie będzie już sprawą kluczową. Warto zatem rozważyć instalację rolet zewnętrznych, zwłaszcza w obecnej sytuacji, kiedy wciąż nie jest pewne jak bardzo zdrożeje prąd czy gaz. Odpowiednie doradztwo w zakresie montażu i korzystania z rolet, zapewnią pracownicy firmy MULTIROLETY. Wszystkich zainteresowanych takim rozwiązaniem, zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

Współpraca

NASI KLIENCI