Żaluzje aluminiowe a drewniane


Żaluzje to wciąż jedne z najchętniej wybieranych osłon okiennych. I choć nadal większą popularnością cieszą się tradycyjne żaluzje aluminiowe, to i te, wykonane z drewna, znajdują swoich zwolenników.

Żaluzje aluminiowe a drewniane – Różnice

Z całą pewnością oba rodzaje osłony okiennej są ozdobą, która uzupełnia aranżację pomieszczenia. Współczesne żaluzje aluminiowe (takie, jakie znaleźć można w ofercie MULTIROLET) są nie tylko trwałe i wygodne w obsłudze, ale również – co jest istotne – dostępne w wielu kolorach. Od białych i srebrnych, po bardziej awangardowe – z całą pewnością każdy znajdzie kolor odpowiadający wnętrzu, z myślą o którym wybiera żaluzje aluminiowe.

W przypadku żaluzji drewnianych estetyka również odgrywa dużą rolę. Pamiętajmy, że żaluzje drewniane kojarzą się głównie z ekologią i naturą, zatem ich odcienie korespondują z różnymi rodzajami drewna (mahoń, złocisty dąb), jednak na życzenie Klienta również tej osłonie okiennej można nadać konkretny kolor.

Zatem jeśli kupując żaluzje, kierujemy się wyłącznie kwestią estetyki, możemy śmiało sięgnąć zarówno po żaluzje aluminiowe, jak i drewniane. Ale warto zadać sobie jeszcze jedno pytanie…

Które lepiej chronią przed słońcem?

Grubsze żaluzje drewniane wygrywają na tym polu. Drewno nagrzewa się wolniej niż aluminium, a dzięki temu zapewnia większy chłód w upalne dni. Warto jednak pamiętać, że dostępne w ofercie naszej firmy listwy żaluzji aluminiowych, również mogą być grubsze (do 50 mm). I pomimo szybszego nagrzewania się w kontakcie z promieniami słonecznymi, również one zapewniają zaciemnienie pomieszczenia. A to przecież jeden z najważniejszych aspektów każdej osłony okiennej.

Wybór zatem wcale nie jest prosty – dlatego też, jeśli zależy Państwu na udanym zakupie żaluzji, która posłuży Wam przez lata, zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem naszej firmy. Pomoże on wybrać idealną dla Państwa żaluzję i podpowie, który rodzaj (aluminium czy drewno) lepiej sprawdzi się w przypadku Państwa mieszkania lub domu.

Współpraca

NASI KLIENCI