Żaluzje drewniane w łazience i kuchni


Osłona okienna w pomieszczeniu, w którym jest wilgotno i parno, musi być wyjątkowo odporna, by nie ulec uszkodzeniu. Z tego względu w kuchniach i łazienkach najczęściej montuje się żaluzje aluminiowe. Ale czy można zastąpić je drewnianymi?

Jakość materiału – to podstawa!

Dobrze zaimpregnowane drewno jest w stanie przez długie lata zachować doskonały stan i wygląd. Właśnie z takich materiałów wykonujemy żaluzje drewniane, z przeznaczeniem do kuchni czy łazienki. Ich pielęgnacja jest równie prosta, jak żaluzji aluminiowych. W łazience wystarczy przetrzeć je od czasu do czasu materiałową ściereczką. Te, zamontowane w kuchni, narażone dodatkowo na kontakt np. z olejem (pryskającym z patelni, zlokalizowanej w pobliżu okna) i wysokimi temperaturami, warto czyścić częściej – wilgotną ściereczką z ewentualnym dodatkiem delikatnych środków czyszczących. Dzięki temu unikniemy osadzania się na drewnie tłustych plam, które z czasem mogą być trudniejsze do usunięcia.

Najlepsza osłona okienna do „trudnych warunków”

to tak naprawdę… każda. O ile wykonana jest w odpowiedni sposób, a jej użytkownicy dbają o jej pielęgnację. Obecnie w kuchniach i łazienkach montowane są nie tylko najpopularniejsze niegdyś żaluzje aluminiowe, ale także plisy, rolety dzień noc, a nawet rolety rzymskie – kojarzące się z delikatnością, a tym samym – z mniejszą odpornością na parę czy wilgoć. Najważniejsze jest poinformowanie producenta osłon okiennych o tym, gdzie wybrana roleta/żaluzja ma być zamontowana i jaką ma pełnić rolę. Wówczas przygotowana zostanie ona w sposób, który pozwoli jej w 100% spełnić oczekiwania przyszłego użytkownika.

Jeśli zatem są Państwo miłośnikami naturalnych aranżacji wnętrz, nie wyobrażają sobie domu bez drewnianych akcentów (nie tylko w postaci mebli, ale także żaluzji), zachęcamy do kontaktu!

Współpraca

NASI KLIENCI