Czy rolety zewnętrzne są łatwe w montażu?


Stanowią doskonałe uzupełnienie stolarki okiennej. Zapewniają prywatność, chronią przed promieniami słońca i nadmiernym nagrzewaniem się wnętrz oraz zwiększają bezpieczeństwo. Rolety zewnętrzne, bo o nich mowa, mają szereg zalet. Czy jednak są łatwe w montażu? O czym pamiętać przy ich instalacji?

Rolety zewnętrzne – dlaczego warto?

Jeszcze do niedawna wybierane były przede wszystkim do budynków biurowych i usługowych, dziś spotkać je można także w mieszkaniach i domach prywatnych. Rolety zewnętrze, bo o nich mowa, cieszą się dużym zainteresowaniem. Stanowią bowiem praktyczne i atrakcyjne wizualnie uzupełnienie stolarki okiennej. Rolety zewnętrzne:

  • skutecznie chronią przed nadmierną ilością promieniowania słonecznego, które zwłaszcza latem może dawać się we znaki,
  • pozwalają utrzymać właściwą temperaturę w pomieszczeniach – latem chronią przed ciepłem, zimą – przed chłodem,
  • zmniejszają rachunki za ogrzewanie wnętrz zimą, a latem za ich klimatyzowanie, co jest zasługą właściwości termoizolacyjnych,
  • zmniejszają ilość hałasu docierającego do wnętrz (nawet o 7-14 decybeli),
  • zapewniają prywatność,
  • zwiększają bezpieczeństwo – stanowią dodatkową trudność do sforsowanie przez włamywaczy,
  • są wygodne w użytku – można je wyposażyć w sterownie na pilota. Wówczas wystarczy jedno kliknięcie, aby wpuścić do wnętrza więcej światła lub je ograniczyć.

Nie można im również odmówić atrakcyjnego wyglądu. Wyróżniają się nowoczesnym, a jednocześnie ponadczasowym i minimalistycznym designem. W efekcie świetnie się prezentują. Doskonale sprawdzą się w modernistycznych budynkach, jednak tak naprawdę można je zamontować w każdym obiekcie, niezależnie od jego charakteru czy stylu.

Montaż rolet zewnętrznych – czy to wymagające zadanie? O czym pamiętać?

Liczne zalety sprawiają, że rolety wewnętrzne to chętnie wybierane rozwiązania. Jak jednak wygląda ich montaż? Stopień skomplikowania prac tak naprawdę zależy od rodzaju rolet. Część produktów, jak np. rolety podtynkowe, wymagają zaplanowania montażu jeszcze na etapie projektowania budynku. W przeciwnym razie ich instalacja nie będzie możliwa.

W innych przypadkach montaż można przeprowadzić już w gotowym budynku, jednak trzeba się liczyć z tym, że będzie on trwał dłużej i wymagał większego nakładu pracy. Konieczne może okazać się też naruszenie elewacji.

Najprostsze w montażu są rolety zewnętrzne natynkowe i naokienne. Ich atutem jest to, że można je zamontować na każdym etapie budowy. Niestety, ich elementów montażowych nie da się ukryć. Jeśli zależy Ci na estetyce, wybierz rolety podtynkowe. Jak jednak wspomniano, trzeba się na nie decydować na wczesnych etapach budowy – najlepiej jeszcze na etapie projektowania budynku, najpóźniej na etapie stawiania ścian.

Montaż rolet zewnętrznych najlepiej powierzyć fachowcom. Wówczas ma się pewność, że cały proces przebiegnie sprawnie i bez zarzutu. To też gwarancja trwałości i sprawności działania. Profesjonaliści zadbają o wszelkie szczegóły. Jeśli nie wiesz, jaką opcję wybrać, skontaktuj się z nimi. Doradzą Ci możliwe rozwiązania, w zależności od tego, na jakim etapie budowy jesteś.

Rolety zewnętrzne cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki różnorodności systemów montażowych można zdecydować się na nie później niż na etapie projektowania budynków, jednak wówczas ma się największe możliwości wyboru. Pozwala to łatwiej dopasować produkty do indywidualnych potrzeb użytkowników. Dla fachowców montaż rolet zewnętrznych nie jest niczym skomplikowanym. Dlatego warto im powierzyć to zadanie, aby mieć pewność co do efektów.

Współpraca

NASI KLIENCI