Czy tylko w biurze można założyć żaluzje pionowe?


Żaluzje pionowe, znane również jako verticale, to popularne rozwiązanie, z którym można często spotkać się w biurach, ale nie tylko. Ich ogromną zaletą jest estetyczny wygląd oraz skuteczna ochrona przed promieniowaniem słonecznym. Co więcej koszt ich zakupu i montażu nie jest wysoki. Cała konstrukcja składa się z pionowych pasków, które są ze sobą połączone sznurkiem lub łańcuszkiem. Ten jest zaś przytwierdzony do szyny z wbudowanym mechanizmem sterującym. W jakich wnętrzach sprawdzi się jeszcze takie rozwiązanie?

Żaluzje pionowe w domu – czy to dobry pomysł?

Verticale kojarzy się nam przede wszystkim z przestrzeniami biurowymi, które wyróżniają się raczej surowym i minimalistycznym charakterem. Z biegiem czasu wygląd żaluzji ewoluował i dziś są one dostępne w wielu różnych wersjach. Z tego względu coraz częściej można spotkać je w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach. Mnogość kolorów, wzorów i różnorodność materiałów sprawiają, że łatwo dopasujemy je do wnętrz urządzonych w różnych stylach. W przypadku nowoczesnych aranżacji szczególnie polecane są żaluzje pionowe w jasnych odcieniach. Miłośnicy stylu skandynawskiego, prowansalskiego lub rustykalnego z pewnością zachwycą się drewnianymi paskami, bo z takiego materiału również powstają żaluzje.

Dlaczego warto zdecydować się właśnie na to rozwiązanie?

  • Jedną z największych korzyści jest możliwość kontrolowania ilości światła jaka wpada do pomieszczenia. Wynika to z faktu, iż verticale można przesuwać na boki oraz obracać. Istnieje też opcja przesunięcia do przodu i do tyłu. W przypadku rolet lub zasłon ewentualne ruchy są bardzo ograniczone.
  • Opisywane żaluzje sprawdzą się nawet w przypadku wnętrz o dość nietypowej powierzchni. Istnieje bowiem możliwość wykonania wersji skośnych oraz innych, dopasowanych do rodzaju przeszklenia.
  • Wybierając taką opcję mamy pewność, że verticale zostaną z nami na długi czas. Wynika to z faktu, iż są one wyjątkowo odporne na czynniki zewnętrzne oraz wytrzymałe. To z kolei przekłada się na ich żywotność.
  • Kolejne cenne zalety to oczywiście łatwe i wygodne sterowanie, możliwość przytwierdzenia do ściany lub sufitu, łatwość utrzymania w czystości i odporność na działanie wilgoci.

W jakich wnętrzach sprawdzą się jeszcze żaluzje pionowe?

Wiedząc już na jakie korzyści można liczyć po zamontowaniu verticale, okazuje się, że stanowią one znakomite rozwiązanie dla wielu miejsc. Są szczególnie polecane do szkół i innych placówek edukacyjnych. W takich obiektach często pojawia się konieczność ograniczenia promieni słonecznych, bowiem część uczniów siedzi w pobliżu okien. Kolejną propozycją są hotele. Każdy gość może mieć inne preferencje odnośnie nasłonecznienia, dlatego warto zapewnić im możliwość jego dopasowania. W takich obiektach szczególnie doceniana jest wytrzymałość oraz łatwość obsługi. Z żaluzjami pionowymi bez problemu poradzi sobie każdy gość, jednocześnie nie uszkadzając mechanizmu.

Oprócz hoteli, verticale sprawdzą się też w restauracjach. Dzięki nim można wprowadzić przytulny klimat w pomieszczeniu, który sprawi, że pobyt będzie bardziej przyjemny. Inne miejsca to np. salony kosmetyczne, szpitale, przychodnie oraz obiekty użyteczności publicznej. To świetny wybór również do wszystkich pomieszczeń, w których znajdują się duże przeszklenia i w związku z tym potrzebne są osłony. Choć żaluzje pionowe są wybierane przede wszystkim ze względu na swój praktyczny charakter, mogą stać się także piękną ozdobą wnętrza.

Współpraca

NASI KLIENCI