Czy warto inwestować w rolety zewnętrzne?


Rolety zewnętrzne przydają się wszędzie tam, gdzie istotne jest dodatkowe zabezpieczenie lokalu – sklepach, punktach usługowych, bankach. Jednak coraz częściej można je zauważyć także w oknach domów jednorodzinnych, a nawet mieszkań. Jak już wielokrotnie wspominaliśmy wynika to z faktu, że rolety zewnętrzne zatrzymują ciepło w pomieszczeniu zimą, a latem dodatkowo chronią je przed przegrzaniem. Czy jednak warto w nie zainwestować?

Może w kolejne lato…

Warto zwrócić uwagę na fakt, że decyzja o zamontowaniu w oknach rolet zewnętrznych nie powinna być podejmowana w oparciu o sprawdzanie bieżącej prognozy pogody 😉 Nawet jeśli w najbliższych miesiącach nie będziemy mieli „powtórki” z ostatnich kilku lat (afrykańskie upały), warto rozważyć zainstalowanie rolet zewnętrznych z myślą o przyszłości. To rozwiązanie sprawdza się przecież nie tylko podczas gorących/zimnych miesięcy. Nie wymienia się ich również co rok – raz zamontowane, służyć nam będą przez kilkanaście lub więcej sezonów.

Inwestycja, która się zwróci

Pamiętajmy o wszystkich zaletach rolet zewnętrznych. Bez względu na skrajne warunki pogodowe, są one niezwykle przydatne. Chronią nasze mieszkanie, gdy opuszczamy je wyprawiając się na urlop, a ich zastosowanie nie ogranicza się do lata i zimy. Jesienne wichury, grad, a nawet codzienne odgłosy z zewnątrz (jeśli mieszkamy tuż przy ulicy), są tłumione przez rolety zewnętrzne. Tak, jak nasze szyby, którym grad nie wyrządzi najmniejszej szkody. W dalszym ciągu możemy też korzystać z nich, gdy jest nam za gorąco – nawet opuszczone do połowy okna, zapewniają przyjemny półmrok i chłód. Zimą z kolei pozwalają na zaoszczędzeniu na ogrzewaniu, co z czasem da się zauważyć w domowym budżecie.

Jeśli mają Państwo pytania odnośnie montażu i działania rolet zewnętrznych, zachęcamy do kontaktu!

Współpraca

NASI KLIENCI