Kiedy najlepiej zamontować rolety zewnętrzne?


Zwiększają bezpieczeństwo budynku i pozwalają zachować maksimum prywatności. Rolety zewnętrze, bo o nich mowa, doskonale chronią wnętrza przed ciekawskimi spojrzeniami i zapewniają wysoki komfort użytkowania pomieszczeń. Kiedy jest najlepszy moment na ich montaż? Na jakim etapie budowy warto to zrobić?

Rolety zewnętrzne – na jakim etapie budowy je zamontować?

Montaż rolet zewnętrznych niesie za sobą szereg korzyści. Daje poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Sprawia, że wnętrza są lepiej chronione przed czynnikami atmosferycznymi – zimą nie wychładzają się tak szybko, a latem nie nagrzewają. Budynek wyposażony w rolety zewnętrzne zyskuje również na wyglądzie. Prezentuje się bowiem nowocześnie, a zarazem stylowo.

Żeby zadbać o bezproblemowy montaż i estetyczny wygląd rolet, warto je zainstalować na odpowiednim etapie budowy. Kiedy jest na to najlepszy moment? Wiele zależy od rodzaju rolet zewnętrznych.

  1. Rolety zewnętrzne podtynkowe. Są przeznaczone do zabudowy w zewnętrznym ociepleniu budynku. Planowanie ich montażu należy wykonać już na etapie projektowania obiektu, tak aby możliwe było odpowiednie przygotowanie nadproży. W ich przypadku skrzynki muszą zostać całkowicie zakryte, dlatego montuje się je po montażu okien, ale przed wykonaniem ocieplenia i elewacji.

  2. Rolety zewnętrzne natynkowe (adaptacyjne) W ich przypadku skrzynki pozostają na wierzchu. Nie trzeba ani specjalnie przygotowywać nadproży, ani przykrywać ich warstwą ocieplenia. Dlatego można je zamontować praktycznie w dowolnym momencie (w przypadku nowych budynków najlepiej po wykonaniu i stwardnieniu elewacji). Modele adaptacyjne osadza się na:
  • ramie okiennej,

  • elewacji budynku,

  • ścianie budynku.

Każda z powyższych opcji ma swoje zalety i wady. To, którą ostatecznie wybierzesz, zależy od możliwości montażowych oraz indywidualnych preferencji.

  1. Rolety zewnętrzne naokienne (nakładkowe, nadstawne). Ich montaż również należy uwzględnić jeszcze na etapie projektowania budynku. Pozwoli to dopasować rozmiary wnęk okiennych. To w nich bowiem skrzynki rolet (wraz z oknami) będą osadzane. Dlatego wszystko musi do siebie pasować. Modele okienne montuje się na ramach okien, zanim te zostaną zamontowane we wnękach.

Jeśli jesteś na etapie projektowania lokum, możesz wybierać spośród wszystkich wymienionych opcji. Gdy zaś budynku już stoi i nie możesz wprowadzać zmian, do wyboru masz wyłącznie natynkowe rolety zewnętrzne. Łódź to jedno  Choć brakuje im dyskretności (skrzynki pozostają widoczne), są to praktyczne modele, które oferują szereg korzyści. Będą więc doskonałym wyborem i na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

Kiedy montować rolety zewnętrzne? Odpowiednia pora roku

Praktycznie każda pora roku jest dobra na montaż rolet zewnętrznym, za wyjątkiem zimy, kiedy to niskie temperatury i opady śniegu mogłyby utrudnić komfortową instalację. Najwięcej realizacji firmy montażowe przeprowadzają wiosną, wczesnym latem i wczesną jesienią, kiedy to warunki pogodowe są najlepsze. Związane jest to też z tym, że w wymienionych okresach powstaje najwięcej domów i mieszkań, co przekłada się na większe zainteresowanie nabywców.

Rolety zewnętrzne można montować zarówno w istniejących budynkach, jak i domach i mieszkaniach, które dopiero mają powstać. Im wcześniej o nich pomyślisz, tym więcej możliwości montażowych będziesz mieć. Dzięki temu dopasujesz rodzaj rolet i sposób ich montażu do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Niezależnie jednak od tego, na jakim etapie budowy jesteś, z pewnością uda Ci się znaleźć optymalne rozwiązanie.

Współpraca

NASI KLIENCI