Kupowanie osłony okiennej


Wydawałoby się, że zmiana dekoracji okiennej na nową, nie jest kwestią skomplikowaną. Jednak aby taka osłona służyła nam przez lata, warto wiedzieć JAK przygotować się do inwestycji w nową roletę czy żaluzje, by nie mieć po kilku tygodniach lub miesiącach problemów związanych z koniecznością ponownej wymiany dekoracji. A to się niestety zdarza.

Co zrobić przed wymianą osłony okiennej?

Zwykle pierwszym odruchem jest wejście na stronę producenta dekoracji okiennych i sprawdzenie, co nam się podoba. To błąd! Jeśli „upatrzymy sobie” konkretny rodzaj dekoracji, będziemy za wszelką cenę chcieli ją kupić, nie zważając na aspekty, które mogą całkowicie nasz wybór dyskredytować. I finalnie zostawić nas ze znacznie szczuplejszym portfelem i frustracją na samych siebie. Od czego zatem powinniśmy zacząć?

Przede wszystkim popatrzmy na nasze okna!

  • czy wpada przez nie duża ilość słońca?
  • czy skierowane są na wschód, a może na zachód?
  • czy latem promienie słoneczne wpadające przez okna powodują, że w pomieszczeniach zaczyna się robić gorąco?
  • czy ustawienie istotnych sprzętów, z których korzystamy (np. w salonie telewizor, w pokoju komputer) sprawia, że ciężko z nich korzysta, gdy słońce „zagląda” w nasze okno (promienie odbijają się od tych powierzchni)?
  • czy przez okno widzimy sąsiadów z bloku na przeciwko, a może mijających je przechodniów (bo mieszkamy na parterze)?
  • czy okno kuchenne znajduje się blisko kuchenki i często ma kontakt z parą, czy musimy regularnie oczyszczać je np. z rozgrzewanego na patelni tłuszczu?
  • czy okna są przestronne i w okresie jesieni i zimy w pomieszczeniach jest wystarczająca ilość światła słonecznego?

Znając odpowiedzi na powyższe pytania będziemy już wiedzieli, w jakim iść kierunku. Przy mocno nasłonecznionych pomieszczeniach powinniśmy skupić się na materiałach, które ochronią wnętrze – są to choćby rolety materiałowe zaciemniające. Jeśli nie mamy problemów z rażącym słońcem w lecie, ale za to zimą w mieszkaniu panuje półmrok – warto zdecydować się na zwiewną, jasną osłonę – np. rolety dzień noc w miłych dla oka odcieniach. A jeśli mieszkamy na niższych piętrach lub parterze i głównym problemem są dla nas przechadzający się w pobliżu naszych okien przechodnie – możemy wybrać plisy (idealnie zakrywające wybraną przez nas część okna).

Nie ignorujmy zdania ekspertów

Przed dokonaniem zakupu porozmawiajmy z fachowcami. Ich doświadczenie, wiedza i znajomość materiałów, z którymi pracują każdego dnia, pomogą nam w podjęciu ostatecznej decyzji. Wybór osłony okiennej powinien być inwestycją na długie lata, zatem poświęćmy nieco czasu na wysłuchanie specjalistów, skonsultujmy z nimi swoje pomysły, a podczas ich wizyty (gdy dokonywany jest pomiar) wysłuchajmy ich pomysłów na dobór dekoracji dla konkretnych okien. Pamiętajmy, że choć współczesne osłony okienne zachwycają estetyką i są pięknym elementem dekoracyjnym, to przede wszystkim pełnią one funkcję ochronną.

Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z naszej pomocy w doborze nowej rolety lub żaluzji (czy też jakiejkolwiek innej dekoracji okiennej), serdecznie zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością pomożemy!

Współpraca

NASI KLIENCI