Moskitiery z hipermarketu vs te z MULTIROLET


Wiele osób korzystających dotychczas z moskitier kupowanych w hipermarketach (np. budowlanych) lub w sklepach internetowych bądź aukcjach, zastanawia się nad tym jakie są różnice (poza ceną) między takimi osłonami, a osłonami z firm produkujących i montujących rolety, żaluzje i właśnie moskitiery.

Oficjalne porównanie od MULTIROLETY

Pytanie to padało w wielu rozmowach telefonicznych z naszymi Klientami, postanowiliśmy zatem porównać oba produkty, biorąc pod uwagę ich:

  • jakość
  • funkcjonalność
  • łatwość montażu
  • wygląd
  • cenę

Poniżej przedstawiamy Państwu wyniki:

Kryterium Moskitiera z hipermarketu Nasz produkt

Jakość

Można śmiało stwierdzić, że to produkt na jeden sezon. Niestety moskitiery te są słabej jakości, ich siatka łatwo się odkleja (pozostawiając prześwity przy krawędziach okna, którymi łatwo do wnętrza przedostają się insekty. Te produkty nie są też zbyt odporne na działanie czynników atmosferycznych, których wiosną czy latem nie brakuje: silnych wiatrów, burz, opadów deszczu i gradu. Jest trwały, wykonany z najwyższej jakości materiałów. Nie powstają nim prześwity, jest odporny na czynniki atmosferyczne i wystarcza na zdecydowanie dłużej niż jeden sezon. Nie ma więc potrzeby corocznej wymiany moskitiery na nową.
Funkcjonalność Jest dość ograniczona. Po zamocowaniu moskitiery, nie można nic z nią zrobić, aż do czasu, kiedy konieczna jest jej wymiana na nową (często w tym samym sezonie, jeśli ulegnie uszkodzeniu). Moskitiery z MULTIROLET są różnorodne (dostępne w trzech rodzajach). Np. moskitiery rolowane zwijają się do kasetki – podobnie jak rolety materiałowe. Z kolei moskitiery drzwiowe można swobodnie przesuwać, odsłaniając wyjście na balkon czy taras, co w przypadku produktów z hipermarketów jest po prostu niemożliwe.
Łatwość montażu Teoretycznie moskitiery te łatwo jest zamontować we własnym zakresie. W praktyce jednak jest to dość trudne. W opakowaniu otrzymujemy bowiem siatkę oraz „pasek”, który z jednej strony posiada warstwę klejącą (przyklejaną do ramy okiennej), a z drugiej rzep, do którego przytwierdza się siatkę. Niestety do Klient musi samodzielnie wyciąć z materiału odpowiedni kształt moskitiery, umocować pasek na ramie okiennej i do niego przytwierdzić siatkę. Montażem zajmuje się nasza firmy, a moskitiery przygotowywane są na indywidualne zamówienie Klienta – pasują zatem idealnie do danego okna czy drzwi balkonowych czy prowadzących na taras.
Wygląd Pod warunkiem, że Klientowi uda się wyciąć pożądany rozmiar i przytwierdzić siatkę do rzepów na ramie okiennej, moskitiera ta wygląda ładnie (przynajmniej na początku użytkowania, z biegiem dni zaczyna się kurzyć, na jej wygląd wpływają też czynniki atmosferyczne). Jeśli niestety Klient wyciął zbyt dużo materiału, a nie chce ryzykować, że po korekcie moskitiera będzie zbyt mała, by dosięgnąć rzepów, jej nadmiar będzie nieestetycznie powiewał na wietrze. Siatka produktów MULTIROLETY dostępna jest w trzech kolorach: białym, szarym lub czarnym. Również rama, w której osadzana jest moskitiera, ma różne kolory.
Dodatkową zaletą wpływającą na wygląd moskitiery jest jej materiał, który nie przyciąga brudu i charakteryzuje się dużą odpornością na czynniki atmosferyczne.
Cena Około 30 złotych, w zależności od producenta. Ustalana indywidualnie – uzależniona od rozmiaru i rodzaju okna lub drzwi, na których ma być zamontowana. Jej koszt jest znacznie wyższy niż tej ze sklepu nie tylko z uwagi na lepszej jakości materiał, ale też ze względu na funkcjonalność i na montaż ramy, która tę funkcjonalność zapewnia.

Wybierając moskitierę warto kierować się nie tylko ceną, ale też pozostałymi kwestiami: trwałością, estetyką i funkcjonalnością. Jeśli szukają Państwo estetycznego i wytrzymałego produktu, idealnie dopasowanego do Państwa okna lub okien/drzwi, który posłuży Państwu przez lata, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Przypominamy, że pomiar i wycena są bezpłatne i nie zobowiązują Państwa do zakupu!

Współpraca

NASI KLIENCI