Niezbędne osłony okienne na wiosnę i lato


Aby zabezpieczyć mieszkanie czy dom w okresie wiosny i lata, warto skorzystać z kilku rozwiązań. Co ważne, ich zastosowanie nie ograniczy się tylko do jednego sezonu, ale posłuży przez lata, bez konieczności dodatkowych inwestycji!

Moskitiera na wymiar

Bez wątpienia pozwoli na cieszenie się świeżym powietrzem w gorące dni, bez obaw o to, że już po kilku minutach od otwarcia okna w mieszkaniu pojawią się muchy czy komary. Jej siatka jest na tyle wytrzymała, że jest w stanie powstrzymać ciekawskie zwierzęta domowe. Większość psów i kotów szybko traci zainteresowanie moskitierą i nie próbuje się przez nią przedostać. Nie oznacza to, że czworonożnych pupili powinniśmy zostawiać bez nadzoru. Warto obserwować ich zachowanie w kontaktach z moskitierą, zwłaszcza w okresie kilku pierwszych tygodni od jej zamontowania. Wiadomo, że zwierzęta różnią się temperamentem – niektóre z nich będą całkowicie ignorować nowość, jaka pojawiła się w oknie, inne mogą próbować wspinać się po niej lub na nią napierać. Zatem kontrola zachowania podopiecznych jest niezbędna, przynajmniej do czasu upewnienia się, że kot czy pies całkowicie stracił zainteresowanie moskitierą.

Co równie istotne, moskitiery na wymiar są w stanie powstrzymać niektóre pyłki (np. topoli). Zamiast codziennego uprzątania ich z podłogi po tym, jak „wpadną” przez nasze okno, wystarczy systematycznie usuwać je z siatki.

I ostatnia ważna kwestia. Moskitierę po sezonie można wyjąć z okna, oczyścić i przechować w bezpiecznym miejscu do kolejnej wiosny. Dzięki temu to rozwiązanie na lata!

Dekoracje okienne

służące nie tylko jako estetyczny dodatek, ale także funkcjonalna osłona. Zwykle wystarczy rok by zorientować się, jak sprawdzają się osłony w oknach mieszkania czy domu. Czy latem są w stanie powstrzymać promienie słońca? A może zimą ich opuszczenie sprawia, że w pomieszczeniu robi się ciemno? Warto dobrać taką dekorację, która będzie w stanie ochronić wnętrze w czasie wyjątkowo słonecznych dni, a zimą – nawet po opuszczeniu (choćby z uwagi na chęć zachowania prywatności) – nie sprawi, że w mieszkaniu zapanuje mrok.

Pod tym względem warto zasięgnąć porady ekspertów, którzy bezpłatnie dokonają pomiaru i wyceny dla poszczególnych dekoracji okiennych, ale także podpowiedzą, jakie osłony będą najlepszym wyborem dla konkretnych okien (np. z wystawą na wschód czy północ).

Rolety zewnętrzne

To rozwiązanie może nie tylko pomóc w zakresie zatrzymywania ciepła w pomieszczeniu zimą, czy powstrzymania nagrzewania się wnętrza w okresie lata. Rolety zewnętrzne ochronią szyby przed gradem czy porywistym wiatrem. Ale to nie koniec ich zalet! Dzięki ich wykorzystaniu zmniejszy się potrzeba korzystania z wentylatorów w czasie upałów czy grzejników elektrycznych w czasie jesieni i zimy. To zaś przełoży się bezpośrednio na niższe rachunki za prąd!

 

Wspomniane powyżej „trio” osłon okiennych, znakomicie ze sobą współpracuje, zapewniając kompletną ochronę wnętrza. W przypadku zainteresowania montażem wyżej wspomnianych osłon, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Przypomnijmy – te rozwiązania posłużą przez lata, a nasz zespół dokonuje pomiaru i wyceny nieodpłatnie!

Współpraca

NASI KLIENCI