Osłony okienne a zmiany klimatyczne


Dyskusja o zmianach klimatu toczy się nieprzerwanie od dłuższego czasu. W tym artykule nie będziemy jednak analizować przyczyn zmian klimatycznych, ale skupimy się na tym, jak poradzić sobie w czasach, w których z roku na rok pogoda staje się coraz bardziej nieprzewidywalna. Czy istnieje sposób na zabezpieczenie mieszkania przed wysokimi temperaturami, gwałtownym deszczem i silnym wiatrem? A co, jeśli zapowiedzi meteorologów o powrocie silnych mrozów, okażą się realne? Jak bronić się przed zjawiskami pogodowymi i jednocześnie zabezpieczyć własny dom?

Rozwiązanie wszystkich problemów

odnośnie zmian klimatycznych, możliwe jest dzięki wykorzystaniu rolet zewnętrznych. Na dzień dzisiejszy jest to jedyna osłona okienna, która jest:

  • uniwersalna;
  • mocna;
  • zapewniająca ochronę przed każdym rodzajem pogody;
  • łatwa w obsłudze.

Rolety zewnętrzne ochronią szyby w każdym mieszkaniu czy domu. Zabezpieczą wnętrze przed „wdzieraniem się” do niego silnego wiatru (co zdarza się przy nieszczelnych oknach lub zużytych uszczelkach okiennych). Powstrzymają też deszcz i grad przed uszkodzeniem okien, a dodatkowo wyciszą wnętrze przed dźwiękami dobiegającymi z zewnątrz.

Zaciągnięte całkowicie rolety zewnętrzne to także zatrzymanie ciepła w mieszkaniu w okresie grzewczym, jak również ochrona przed nagrzewaniem się wnętrza w okresie upałów. Śmiało można zatem powiedzieć, że rolety zewnętrzne są osłoną, którą można wykorzystywać przez cały rok – z korzyścią dla samopoczucia domowników oraz z możliwością zaoszczędzenia na prądzie.

Co z estetyką?

Współczesne rolety zewnętrzne są eleganckie, dostępne w różnych kolorach i w niczym nie przypominają swoich pierwowzorów, które montowane były w kamienicach w czasach PRL. Są wygodne w obsłudze i niezwykle odporne.

Oczywiście nadal należy odpowiedzieć sobie na pytanie – czy rolety zewnętrzne wystarczą? Wiele osób odpowie zapewne, że niekoniecznie. Ta osłona okienna nie może być traktowana jako dekoracja, jej główną rolą jest zabezpieczenie mieszkania (nie tylko przed włamaniem, ale współcześnie – głównie przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi). Dlatego do rolet zewnętrznych warto dodać dekoracje okienne, które będą służyć nam wtedy, gdy opuszczanie rolet zewnętrznych nie będzie konieczne.

Wybór jest ogromny i każdy może wybrać dekorację idealną dla siebie. Pamiętając przy tym, że zamontowana wewnątrz pomieszczenia, nie będzie w żaden sposób utrudniać działania rolet zamontowanych na zewnątrz. Zdecydować można się zatem na:

  • tradycyjne rolety materiałowe;
  • rolety dzień-noc;
  • plisy;
  • żaluzje drewniane;
  • żaluzje aluminiowe.

I wiele innych rozwiązań. Ważne, by wybrana dekoracja została wykonana na wymiar i idealnie pasowała do konkretnego okna. Należy też pamiętać o tym, że każda dekoracja okienna powinna być dopełnieniem aranżacji wnętrza.

Estetyka + bezpieczeństwo

Zamontowanie w mieszkaniu wewnętrznych dekoracji okiennych oraz rolet zewnętrznych, wystarczy całkowicie do tego, by odmienić nie tylko wygląd naszych okien, ale również je ochronić. Współcześnie zadanie rolet zewnętrznych zdecydowanie nabiera na sile. To dzięki nim łatwiej jest przetrwać upalne lato, uniknąć uszkodzeń szyb podczas gradobicia czy zatrzymać ciepło w pomieszczeniu w czasie, gdy na zewnątrz robi się chłodno.

Wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem kombinacji dekoracja okienna + roleta zewnętrzna, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Odpowiemy na pytania i pomożemy w doborze odpowiednich osłon, które idealnie sprawdzą się w Państwa domu lub mieszkaniu!

Współpraca

NASI KLIENCI