Osłony okienne pomogą przespać noc!


Dobrze dobrana osłona okienna ma wyjątkowo duży wpływ na rytm snu. Eksperci, do których zgłasza się coraz więcej osób cierpiących z powodu nieprzespanych nocy, są zgodni. Dobrze zaciemnione, przewietrzone pomieszczenie, może w dużym stopniu zredukować problem niedoboru snu. Pojawia się zatem pytanie – jaka osłona okienna pomoże nam się dobrze wyspać?

Umiejscowienie okien ma znaczenie

Wszystko zależy od usytuowania naszych okien (wschód, zachód?) oraz samego bloku lub domu. Jeśli mieszkamy w kamienicy lub bloku, tuż przy ruchliwej i oświetlonej nocą ulicy, dobrym rozwiązaniem będą rolety dzień-noc. Najlepszym – dodatkowo zamontowane rolety zewnętrzne. Ale jeśli jesteśmy miłośnikami tradycyjnych rozwiązań, możemy wybrać roletę materiałową (kryjącą, wykonaną z podgumionego materiału). Ona również skutecznie zablokuje światło z zewnątrz, nawet jeśli na wprost naszego okna świecą lampy uliczne.

Jeżeli mamy to szczęście, że nasz dom znajduje się w pewnym oddaleniu od ulicy, możemy wybrać w zasadzie dowolną osłonę okienną, kierując się już wyłącznie kwestią usytuowania okna. Jeśli okno w sypialni wychodzi na wschód, budzić nas mogą promienie słoneczne nie tylko wiosną i latem. Ostre słońce świeci także w pogodne, zimowe i jesienne poranki, skutecznie skracając nasz sen. Na szczęście „obronią” nas przed nim zarówno tradycyjne żaluzje, jak i żaluzje drewniane, a także rolety i plisy. Możemy wybrać taką osłonę, która będzie pasowała do wnętrza, komponowała się z jego wystrojem, a jednocześnie spełniała swoją funkcję.

Popraw jakość swojego snu!

Sen jest ważny dla regeneracji naszego organizmu, koncentracji oraz energii, jaką będziemy mieli w ciągu dnia. Jeśli zatem istnieje możliwość poprawy jego jakości dzięki osłonie okiennej – warto z takiej opcji skorzystać. Z pewnością okaże się skuteczniejsza od liczenia baranów 😉

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt – chętnie pomożemy w doborze rolety lub żaluzji do Państwa sypialni!

Współpraca

NASI KLIENCI