Rolety zaciągane od dołu dla nowoczesnych pomieszczeń


Chociaż rolety zaciągane od dołu istnieją na rynku od lat, uważane są za innowacyjne i estetyczne rozwiązanie, które może znaleźć zastosowanie w pomieszczeniach stworzonych w nowoczesnym stylu.

Gdzie dokładnie się sprawdzą?

Rolety zaciągane od dołu sprawdzają się w różnych pomieszczeniach, szczególnie tam, gdzie istnieje potrzeba precyzyjnej kontroli światła i prywatności. Są idealnym rozwiązaniem do:

  • Sypialni: zapewniają pełną prywatność i skuteczną blokadę światła, co sprzyja spokojnemu przespaniu nocy;
  • Salonu: umożliwiają regulację ilości światła w zależności od potrzeb, tworząc przyjemną atmosferę;
  • Łazienki: oporność na wilgoć sprawia, że są doskonałym wyborem do łazienek, gdzie trudne warunki atmosferyczne mogą negatywnie wpływać na inne osłony okienne.

Są także idealnym rozwiązaniem do wszystkich pomieszczeń w mieszkaniach parterowych, zapewniając całkowitą prywatność i pozwalając na „ukrycie” wnętrza przed wzrokiem osób przechadzających się w pobliżu okien.

Sposób działania i funkcjonalność

Rolety zaciągane od dołu działają na zasadzie unoszenia tkaniny ku górze, zamiast tradycyjnego opuszczania jej z góry w dół. Mechanizm zaciągania od dolnej krawędzi pozwala precyzyjnie dostosowywać wysokość rolety, co umożliwia kontrolę nad poziomem światła wpadającego do pomieszczenia. Prostota obsługi sprawia, że bez najmniejszego wysiłku można zasłonić szybę na dowolnej przestrzeni – w 1/4, połowie lub w całości.

Materiały

z których wykonane są rolety zaciągane od dołu, mogą być dodatkowo impregnowane lub wyprodukowane w taki sposób, by roleta spełniała dodatkowe funkcje. Warto przed ich zakupem zwrócić się do producenta i dowiedzieć się czy oferowane przez niego rolety zaciągane od dołu są wykonane z:

  • Tkanin odpornych na wilgoć: w przypadku łazienek czy kuchni, zaleca się wybór tkanin odpornej na wilgoć, aby zapewnić trwałość i łatwość utrzymania czystości;
  • Tak zwanych materiałów „Blackout”: istotnych zwłaszcza w przypadku montażu w sypialni – skuteczniej blokują światło, stwarzając idealne warunki do snu.

 

Rolety zaciągane od dołu to innowacyjne rozwiązanie, które łączy funkcjonalność z nowoczesnym designem. Ich zdolność do precyzyjnej regulacji światła, łatwość obsługi i estetyka sprawiają, że są coraz popularniejszym wyborem dla tych, którzy szukają nowatorskich osłon okiennych do swojego domu.

Współpraca

NASI KLIENCI