Różnorodność w służbie funkcjonalności


Zazwyczaj zamawiając osłonę okienną do mieszkania czy domu, kierujemy się zasadą: „Jeden rodzaj dekoracji, ewentualnie w różnych wariantach kolorystycznych”. W wielu z nas istnieje przekonanie, że montowanie różnych osłon będzie nieestetyczne lub świadczyć może o chaotyczności. Tymczasem warto przełamać tę barierę, zwłaszcza w sytuacji, jeśli osłona okienna ma przede wszystkim chronić poszczególne pomieszczenia przed słońcem, a nie być wyłącznie dodatkową ozdobą okna.

Żaluzje do łazienki, verticale do sypialni, roleta materiałowa na strychu…?

Wydawać by się mogło, że to rozrzutność, ale w tym szaleństwie tkwi metoda 😉 Żaluzje aluminiowe w łazience są odporne na wilgoć i wodę (i łatwo utrzymać je w czystości). Verticale w sypialni zapewnią zaciemnienie pomieszczenia, intymność, a przy tym zastąpią tradycyjne zasłony (które nadal cieszą się popularnością). Z kolei na oknie w strychu sprawdzi się roleta „na gumie”, która powstrzyma najbardziej narażone na promienie słoneczne pomieszczenie.

Osłona a charakter wnętrza

Co prawda większość osłon okiennych pozwala na zachowanie spójności z całym wnętrzem domu, ale i od tej reguły są wyjątki. Często nastolatkowie całkowicie samodzielnie decydują o aranżacji swoich pokoi (niekoniecznie zgodnie z wizją rodziców) i podobnie może być w przypadku osłon okiennych. Chcą dodatkowo podkreślić swoją indywidualność, mają pomysł na siebie i na wnętrze, w którym spędzają najwięcej czasu. Pozwólmy im na to! Rolety dzień noc, rolety zaciągane od dołu, plisy, a nawet rolety zewnętrzne – mają swój sens! Te ostatnie zwłaszcza w sytuacji, jeśli pokój nastolatka znajduje się na parterze lub w piwnicy domu jednorodzinnego (znamy takie przypadki, w których młodzi ludzie, chcący odciąć się od dorosłych, przeobrażali piwnice we własne pokoje, urządzając je zgodnie ze swoimi potrzebami i zainteresowaniami).

A jeśli już musi być jakiś element wspólny dla różnych osłon okiennych?

W tej sytuacji pomoże bogata gama kolorystyczna produktów MULTIROLETY. Nie będzie zatem problemu w dobraniu różnych osłon w identycznym kolorze lub zbliżonym do siebie odcieniu, co z pewnością złagodzi wrażenie „okiennego chaosu”. Pamiętajmy przy tym, że o ile funkcja dekoracyjna rolet czy żaluzji nie podlega wątpliwości, to jednak główną cechą dekoracji okiennych jest ochrona wnętrza przed słońcem – i to ona powinna być brana pod uwagę jako najważniejsza.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania lub zastanawiają się jakie osłony najlepiej sprawdzą się w poszczególnych pomieszczeniach Państwa mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu!

Współpraca

NASI KLIENCI