Stylowe i komfortowe osłony okienne na jesień i zimę


Jesień i zima to okresy, w których temperatura spada, dni stają się krótsze, a potrzeba utrzymania ciepła i komfortu w domu staje się priorytetem. Wybór odpowiednich osłon okiennych może znacząco wpłynąć na regulację temperatury wewnątrz pomieszczeń oraz na estetykę wnętrza. W tym artykule omówimy najlepsze rodzaje osłon okiennych, które są idealne na jesień i zimę, zapewniając zarówno funkcjonalność, jak i styl.

Rozwiązania (nie)oczywiste

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że wiele dobrze im znanych dekoracji okiennych, może znakomicie zatrzymywać ciepło w pomieszczeniu. Pod warunkiem, że zostaną one wykonane z nieco innych materiałów – ale i takie dostępne są bez problemu u większości producentów osłon okiennych.

Warto wspomnieć zatem o takich dekoracjach, jak choćby:

  1. Żaluzje z drewnianymi lamelkami:
    Pozwalają na regulację ilości światła, ale także tworzą warstwę izolacyjną, która pomaga w utrzymaniu ciepła wewnątrz pomieszczeń.
  2. Rolety rzymskie z ociepleniem:
    Stylowe i funkcjonalne rozwiązanie, które pomaga w utrzymaniu ciepła i dodaje elegancji wnętrzu. Wystarczy zwrócić się do producenta z pytaniem o rodzaje materiałów wykorzystywanych do produkcji rolet rzymskich. Zdecydowana większość z nich posiada w swojej ofercie grubsze i ocieplające materiały.
  3. Żaluzje… pomiędzy szybami:
    Okna zespolone lub żaluzje pomiędzy szybami są doskonałym wyborem dla tych, którzy planują modernizację okien. Takie rozwiązania zapewniają dodatkową izolację i regulację ilości światła, jednocześnie pozostawiając przestrzeń między szybami. „Podwójne” okna, które należy rozkręcić np. przed umyciem, były standardem w budownictwie z wielkiej płyty, choć z czasem właściciele wymieniali je na okna wygodniejsze w użytkowaniu. Jednak moda, związana z funkcjonalnością, powoli przywraca do łask okna zespolone – zwłaszcza, że ich nowoczesna wersja jest znacznie łatwiejsza w użytkowaniu, niż pierwowzór. A możliwość dodatkowego montażu żaluzji wewnątrz okna, to świetny sposób na dodatkowe stworzenie warstwy izolacyjnej.

Rolety zewnętrzne

To prawdopodobnie osłona okienna, która jako pierwsza pojawia się w głowach wielu osób, pytanych o izolację okien. I nie bez powody. Zasłony zewnętrzne antywłamaniowe (które mogą być także zautomatyzowane) są wykonane z wytrzymałych materiałów i nie tylko chronią przed włamaniem, ale także stanowią dodatkową barierę przed chłodnym powietrzem. Utrzymują ciepło wewnątrz, chronią przed wiatrem, gradem czy ulewnym deszczem. Pozwalają na zredukowanie kosztów ogrzewania, ponieważ ich regularne wykorzystywanie, nie pozwala na „ucieczkę” ciepłego powietrza z pomieszczenia na zewnątrz. Nie ma zatem potrzeby dodatkowego ogrzewania np. piecykami elektrycznymi, a i moc standardowych kaloryferów można swobodnie  zmniejszyć.

Jak wiadomo, rolety zewnętrzne są inwestycją sprawdzającą się przez cały rok, ponieważ latem ich funkcja pozwala na utrzymaniu w mieszkaniu chłodu i skutecznie blokuje „lejący się z nieba” żar przed „wdarciem się” do mieszkania czy domu.

Co zatem wybrać?

Podczas wybierania osłon okiennych na jesień i zimę warto zwrócić uwagę na ich zdolność do regulacji temperatury, izolacji termicznej oraz zgodności z stylem wnętrza. Warto pamiętać, że dobór dekoracji zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb Użytkowników. Dobrze jest także skonsultować się z ekspertami w dziedzinie osłon okiennych, którzy pomogą dostosować rozwiązania do potrzeb i preferencji swoich Klientów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Współpraca

NASI KLIENCI