Trendy osłon okiennych na rok 2023


Obserwując specjalistów od aranżacji wnętrz, można dojść do wniosku, że w tym roku wyznaczonych będzie kilka wiodących trendów. Zwykle ich liczba ograniczała się do około 3 propozycji aranżacyjnych, jednak ten rok będzie wyjątkowy pod względem doboru osłony okiennej.

Światło!

A konkretnie dostęp naturalnego światła do wnętrza. Rok 2023 ma być tym, który postawi między innymi na rozświetlenie pomieszczeń. Maksymalne wykorzystanie naturalnego światła zapewnić może szereg dekoracji okiennych, takich jak choćby:

 

W zależności od usytuowania okien względem stron świata, łatwiej dokonać wyboru, który umożliwi danej osłonie okiennej dostęp światła słonecznego do wnętrza – i to bez względu na porę roku.

Modne plisy

Wielu ekspertów wskazuje, że rok 2023 mogą zdominować plisy. Dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, pasujące do każdego rodzaju okna, umożliwiające zasłonięcie wybranej jego części – to najważniejsze zalety tych osłon okiennych. Ten wybór nie dziwi zważywszy, że plisy są coraz częściej wybieranymi dekoracjami okiennymi już od kilku lat – zarówno ze względu na swoją funkcjonalność, jak i na estetykę.

Powrót do korzeni?

Są i tacy, którzy przewidują, że najbliższy rok pozwoli na powrót na „scenę osłon okiennych” firanek i zasłon. Te jednak można znakomicie wykorzystać jako dopełnienie dla takich dekoracji jak choćby rolety dzień noc czy żaluzje.

Funkcjonalność i rozsądne dysponowanie budżetem

Zwolennicy takiego podejścia do osłon okiennych wskazują, że w tym roku większym niż dotąd zainteresowaniem będą cieszyć się rolety zewnętrzne. Znane są one z tego, że potrafią zmniejszyć zużycie prądu czy zminimalizowanie korzystania z centralnego ogrzewania. Zamontowanie ich w najbardziej kluczowych oknach (takich jak choćby z wystawą na wschód), faktycznie zapewnia cień i sporą dozę chłodu w najbardziej gorących miesiącach.

A co z zupełnie nowymi rozwiązaniami?

Być może rok 2023 przyniesie rewolucję w postaci stworzenia nowej dekoracji okiennej, która okaże się hitem dla wielu Użytkowników. W tym jednak przypadku musimy uzbroić się w cierpliwość i po prostu obserwować światowe postępy w tej dziedzinie.

Jedno jest pewne – ten rok przyniesie chyba największą dowolność od lat i pozwoli wykorzystać wiele rozwiązań, które nie będą uznane za przestarzałe. Liczyć się będzie przede wszystkim cena, wygoda, ale także inwestycja na przyszłość (jak w przypadku rolet zewnętrznych).

Jeśli chcieliby Państwo porozmawiać z nami na temat wymiany osłony okiennej na nową, chętnie podpowiemy jaki rodzaj dekoracji sprawdzi się w Państwa mieszkaniu czy domu. Zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy.

Współpraca

NASI KLIENCI