W czym pomogą moskitiery?


Myśląc o moskitierach skupiamy się przede wszystkim na okresie, kiedy do naszych mieszkań coraz częściej „zaglądają” nieproszeni goście. Ciepłe i gorące dni to czas, w którym intensywność takich „odwiedzin” gwałtownie wzrasta – muchy, komary, osy, pszczoły i inne insekty, stają się prawdziwym utrapieniem. Zwłaszcza, że trudno wyobrazić sobie zamykanie okien, gdy na zewnątrz panuje nieznośne gorąco. Przepływ świeżego powietrza jest ważny, ale niestety otwarte okna, drzwi tarasowe czy balkonowe, to sposób na przedostawanie się do naszych domów uciążliwych insektów. I tu rzeczywiście pomagają moskitiery wykonane na wymiar, które pozwolą nam cieszyć się świeżym powietrzem bez konieczności walki z muchami i komarami. Ale to nie wszystko!

Moskitiery w służbie alergikom

Wiosna i lato to także czas pylenia roślin. I chociaż nie wszystkie pyłki moskitiera jest w stanie zatrzymać, to jednak wiele z nich osadza się na siatce, dzięki czemu nie wędrują one w głąb naszego mieszkania. Regularne jej czyszczenie pozwala na zachowanie jej właściwości ochronnych – zarówno przed pyłkami wielu drzew, jak i przed insektami. Moskitiery tym samym ułatwiają utrzymanie czystości w mieszkaniu. Zatrzymują pyłki i większe zanieczyszczenia, które przy otwartym i niczym nie zabezpieczonym oknie przedostałyby się do wnętrza i spowodowały konieczność częstszego odkurzania. Jeśli w domu posiadamy zwierzęta, zapewne dobrze znamy scenariusz, w którym latem sierść naszych pupili łączy się z kurzem i pyłkami z zewnątrz. Moskitiera może nam oszczędzić tego widoku i usprawnić naszą pracę.

Moskitiera zwiększa też bezpieczeństwo

naszych zwierząt. Hodowane przez nas kanarki czy papużki, swobodnie przemieszczające się po mieszkaniu (co ewidentnie im służy i umożliwia rozprostowanie skrzydeł), nie wyfruną przez otwarte latem okno. Powstrzyma je moskitiera, nie powodując przy okazji obrażeń. Choć wykonana jest z solidnych materiałów, trudno się nią skaleczyć – dlatego też (między innymi) jej czyszczenie nie jest trudne.

Małe zwierzęta domowe również nie przedrą się przez moskitierę. W przypadku kotów warto oczywiście wziąć pod uwagę zarówno rasę, indywidualny charakter zwierzęcia oraz jego masę i po zamontowaniu moskitiery sprawdzić, czy zwierzę nie wyrażą nią zainteresowania – nie próbuje się przez nią przedrzeć, zwłaszcza jeśli na zewnątrz latają ptaki wzbudzające w naszym pupilu instynkty łowieckie. Jednak starsze koty, które głównie przesiadują przy oknie dla ogrzania swojego ciała i lata „łowów” mają już za sobą, będą mieć możliwość oddychania świeżym powietrzem, a my nie będziemy martwić się, że zwierzę wypadnie przez okno. Zawsze jednak po zamontowaniu moskitiery w domu, w którym są małe dzieci oraz zwierzęta, warto obserwować ich zachowanie i pilnować, by moskitiera nie stała się „zabawką”, lecz pełniła funkcję zabezpieczenia. W tym wypadku moskitiery produkowane na wymiar zdecydowanie wygrywają z konkurencyjnymi „siatkami na rzepy”, których pokonanie dla przeciętnego kota nie stanowi żadnego problemu – podobnie zresztą dla kilkulatka.

Bez względu na powód (lub powody), który sprawia, że postanowimy zamontować w oknach moskitiery, wybierajmy te, wykonane na wymiar – solidne i trudne do zniszczenia. Posłużą nam one przez wiele sezonów, a liczba ich zalet sprawi, że staną się osłoną okienną, w którą warto zainwestować.

Więcej informacji dotyczących moskitier firmy MULTIROETY uzyskają Państwo od przedstawicieli naszej firmy. Zachęcamy do kontaktu!

 

Współpraca

NASI KLIENCI