Dobieranie rolet i żaluzji do dużych okien


Decydując się na zakup dekoracji okiennej, należy wziąć pod uwagę rodzaj okna, na którym ma zostać ona zamontowana. Najistotniejsze jest sprawdzenie jego kształtu, rozmiarów, ale również usytuowania (czy wychodzi ono na wschód, czy na zachód).

Rolety rzymskie i verticale

W przypadku dużych okien, sprawdzą się w nich zarówno rolety rzymskie, jak i verticale. Ich kolor warto dobrać do kolorystyki pomieszczenia, w taki sposób, by osłona okienna uzupełniała wnętrze i dodawała mu uroku, komponowała się z pokojem, w którym zostanie zainstalowana.

Rolety materiałowe i plisy

Dla dużych okien niemal stworzone są również rolety materiałowe oraz plisy (których dodatkową zaletą jest możliwość zasłonięcia wybranego fragmentu okna, na przykład wyłącznie jego środkowej części). Miłośnicy rozwiązań klasycznych, mogą też zdecydować się na żaluzje poziome.

Zgłoś się do nas po pomoc

Nasza firma, zajmująca się produkcją tego typu dekoracji okiennych, po dokładnym zmierzeniu okna, jest w stanie wykonać osłonę, która będzie idealnie do niego pasowała. Duży wybór kolorów w MULTIROLETY, pozwoli z kolei na dobór takiej osłony, która odpowiadać będzie kolorystyce wnętrza.

Warto odpowiedzieć jeszcze na pytanie: dlaczego tak ważne jest usytuowanie okna względem stron świata? Odpowiedź jest prosta. Jeśli okna wychodzą na wschód i słońce, zwłaszcza w okresie wiosennym i letnim, zbyt silnie dociera do wnętrza pomieszczenia, warto skorzystać z materiałów o słabszej przepuszczalności promieni słonecznych (lub o ciemniejszej barwie). W innym przypadku możemy zdecydować się na osłonę o większej przepustowości światła i w jaśniejszych barwach).

Reasumując, do dużych okien warto wybrać takie produkty jak:

W razie wątpliwości co do wyboru osłony okiennej, zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami (Łódź lub Warszawa), którzy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania, a także nieodpłatnie zmierzą okna, zaprezentują wzorniki kolorów i materiałów i przedstawią wycenę. Co ważne, takie spotkanie nie zobowiązuje do zakupu, warto więc skorzystać z pomocy naszych profesjonalistów.

Dane teleadresowe znajdą Państwo w dziale Kontakt.

Współpraca

NASI KLIENCI