Zastosowanie plis okiennych


Plisy okienne to niestandardowe osłony, które przegrywają popularnością z roletami materiałowymi i żaluzjami, istniejącymi na polskim rynku od dawna. Warto jednak zwrócić uwagę właśnie na ten rodzaj dekoracji okiennych, jeśli nasze okna są parterowe, dachowe lub wychodzą na wschód. Plisy okienne pozwalają na swobodną regulację przepustowości światła w zupełnie wyjątkowy sposób. Zamiast „linką” (czy też „łańcuszkiem”), którą sterujemy zwykłą roletą lub żaluzją, plisy obsługujemy zwyczajnie pociągając za górną i dolną część dekoracji.

Co to oznacza w praktyce?

Dzięki temu rozwiązaniu możemy zdecydować, która część okna ma być zasłonięta (i w jakim stopniu). Plisa okienna w swojej konstrukcji przypomina bowiem zwijaną i rozwijaną papierową harmonijkę. Mieszkamy na parterze i chcemy odseparować się od przechodniów? Żaden kłopot, zwijamy plisę tak, by zasłaniała wyłącznie dolną część okna. Słońce świeci zbyt intensywnie? Ustawiamy plisę w punkcie, w którym światło w oknie jest najsilniejsze i najbardziej drażniące. Chcemy zapewnić sobie całkowitą intymność? Rozciągamy plisę na całą długość okna. I już!

Do wyboru, do koloru!

Firma MULTIROLETY produkuje plisy w różnych wymiarach, kolorach i kształtach – zawsze idealnie dopasowując je do wielkości okna, w którym mają być zamontowane. Wzory i bogata kolorystyka pozwalają z kolei dopasować osłonę okienną do dowolnej aranżacji wnętrza. To jednak nie koniec zalet plis! Są one bowiem również:

  • estetyczne
  • trwałe
  • pasujące do okien o niestandardowych wymiarach
  • idealne do każdego pomieszczenia
  • łatwe w utrzymaniu w czystości

Jeśli są Państwo zainteresowani wykorzystaniem możliwości, jakie stwarzają plisy, we własnym mieszkaniu lub domu, serdecznie zachęcamy do kontaktu!

Współpraca

NASI KLIENCI